Shunter,Rangier - kierowca C+E, sposób na pracę bez wyjazdów.
Praca w Niemczech dla Fachowców!
     

Shunter – kierowca C+E, sposób na pracę bez wyjazdów. Sprawdź czy ten rodzaj pracy jest dla Ciebie!

Shunter – kierowca C+E, sposób na pracę bez wyjazdów. Sprawdź czy ten rodzaj pracy jest dla Ciebie!

12.07.2022

Shunter, Manewrowy, Rangier – co kryje się pod tymi nazwami i jaki to ma związek z pracą kierowcy C+E? Kierowca manewrowy, Shunter i Rangier to ta sama nazwa, na kierowcę z kategorią C+E, który jest odpowiedzialny za przestawianie kontenerów na placu firmy. Nie musisz wyjeżdżać poza plac, no chyba, że trzeba zatankować samochód.

Czym zajmuje się Rangier, czyli zakres obowiązków Kierowcy C+E jako Shuntera?

Do Twoich głównych obowiązków będzie należało przestawianie/odstawianie kontenerów i naczep załadunkowych pod bramy załadunkowe. Zajmujesz się koordynacją stanu naczep i ich ilości na placu, dodatkowo możesz odbierać i/lub odprawiać naczepy. Często kierowca manewrowy sprawdza i zabezpiecza naczepy zgodnie z wymogami BHP.

Jako Shunter / Rangier możesz współpracować z wieloma działami firmy – z administracją, z działem technicznym, działem BHP, czy działem jakości. Do Twoich obowiązków będzie też należało monitorowanie stanu technicznego oraz poziomu paliwa w pojeździe.

Możesz też zostać poproszony o monitorowanie stanu nawierzchni placu oraz zgłaszane wszelkich nieprawidłowości.

Oferty na Shuntera – praca bez wyjazdów!

Uprawnienia niezbędne do pracy w charakterze Shuntera – kierowcy C+E

Na tym stanowisku podstawą jest posiadanie prawa jazdy kategorii C+E i doświadczenie. W zależności od tego czym i co będziesz przestawiał, często niezbędnym może okazać doświadczenie zdobyte jako kierowca BDF. BDF to system wymiennych nadwozi, umożliwiający szybkie odłączenie zabudowy od podwozia.  Nadwozia mogą posiadać różne rodzaje zabudowy – plandekową, chłodniczą czy mobilny moduł magazynowy.

Kierowcy potrafiący obsługiwać wymienne nadwozia są obecnie mocno poszukiwani. Sam system BDF jest coraz popularniejszy. Czasami firmy same przyuczają swoich kierowców, aby mogli obsługiwać te systemy.

Kierowca BDF – oferty pracy

A co z językiem, czy obcy język jest konieczny do pracy jako Shunter?

Jeśli chcesz pracować jako shunter / rangier / manewrowy kierowca C+E za granicą, to warto znać chociaż podstawy języka obcego. Są też ogłoszenia o pracę, w których wystarczy umiejętność liczenia w danym języku. Przed wyjazdem zawsze warto sprawdzić i dopytać, w jakim stopniu wymagana jest znajomość języka – czy wystarczy podstawowa, czy jednak średniozaawansowana lub w ogóle nie jest wymagana.

Sprawdź ogłoszenia na kierowcę C+E bez znajomości języka!

Plusy pracy jako kierowca C+E Shunter/Ranger

Praca jest dość spokojna, w określonych godzinach i przede wszystkim jest przewidywalna. Nie zaskoczą Cię długie trasy i problemy z nawigacją. Kierowca może korzystać z bezpłatnego zakwaterowania. Praca często odbywa się w systemie zmianowym – zazwyczaj 3 zmiany. Pracujesz od poniedziałku do piątku, za soboty przysługuje Ci dodatkowe wynagrodzenie.

Pracując w Niemczech z Asmo Solutions, masz też umowę o pracę na czas nieokreślony, oraz pełen niemiecki social: ubezpieczenie, Kindergeld, składki emerytalne. Dodatkowo zyskujesz wsparcie polskiego koordynatora i pełną pomoc w formalnościach. O nic nie musisz się martwić, od razu możesz zabierać się za pracę!

Kierowca C+E Ranger/Manewrowy – praca

Na zakończenie

Jeśli nie chcesz jeździć w długie trasy i wolisz stabilną pracę na placu firmy, dodatkowo masz zmysł logistyczny i zacięcie do sprawdzania stanu technicznego samochodu – praca Shuntera jest dla Ciebie. Można być kierowcą C+E i pracować bez wyjazdów jako Shunter, Ranger czy Manewrowy – te trzy nazwy oznaczają to samo stanowisko. Warto sprawdzić najnowsze ogłoszenia o pracę i ją po prostu zacząć. Zapraszamy do ASMO Solutions.

Mamy dla Ciebie dobrą pracę w Niemczech