Praca w Niemczech, a zmiany w przepisach w związku z COVID-19
Praca w Niemczech dla Fachowców!
     

Praca w Niemczech, a zmiany w przepisach w związku z COVID-19

Praca w Niemczech, a zmiany w przepisach w związku z COVID-19

30.11.2021

Od 24 listopada 2021 roku weszły w życie nowe zasady pracy w Niemczech – „Model 3G”. Nazwa “3G” pochodzi od pierwszych liter wyrazów: “geimpft” – zaszczepiony, “genesen” – wyzdrowieć (ozdrowieniec) i “getestet” – przetestowany. Nowe przepisy zakładają, że osoby, które nie są zaszczepione lub nie posiadają statusu ozdrowieńca, są zobligowane do posiadania negatywnego wyniku testu na SARS Cov-19 podczas kontaktu z innymi pracownikami. Kierowców dotyczy to podczas załadunku i rozładunku przewożonego towaru. Pracodawca pokrywa koszt dwóch testów w tygodniu. Na terenie całych Niemiec istnieją też punkty, w których test można wykonać za darmo. W dalszym ciągu osoby chcące wjechać do Niemiec muszą posiadać certyfikat potwierdzający przebyte szczepienie lub status ozdrowieńca, ewentualnie negatywny wynik szybkiego testu antygenowego, wykonanego najwcześniej 48 h przed wjazdem do kraju.

Realne wsparcie w trakcie pandemii

Jednocześnie w ASMO Solutions robimy wszystko, żeby ułatwić naszym pracownikom funkcjonowanie i pracę w zmienionej rzeczywistości. Monitorujemy na bieżąco wszystkie zmiany w przepisach i nowe wytyczne oraz służymy realną pomocą 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.   Nasi polskojęzyczni koordynatorzy są w stałym kontakcie z osobami zatrudnionymi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pracownicy mogą liczyć na pomoc i wsparcie w rozwiązaniu problemów.

Dobry pracodawca i pewna praca

ASMO Solutions poszukuje osób chcących pracować w Niemczech w transporcie i logistyce oraz w przemyśle i budownictwie. Posiadamy ponad 100 sprawdzonych ofert pracy. Gwarantujemy niemiecką umowę o pracę z pełnymi świadczeniami socjalnymi, atrakcyjne wynagrodzenie oraz organizację niezbędnych formalności. Wiemy, że mimo okoliczności Polacy chcą wyjeżdżać do pracy w Niemczech i dobrze zarabiać, dlatego im to umożliwiamy, zapewniając pewną pracę za granicą oraz komfort i bezpieczeństwo.