Praca magazynier Niemcy – ASMO-Solutions – agencja praca Niemcy – praca kierowcy CE i fachowcy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
        |     LOGOWANIE     |     REJESTRACJA

Praca magazynier Niemcy

Praca magazynier Niemcy

12.08.2021

Interesuje Cię praca na magazynie? Niemcy to kraj, w którym jest obecnie bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników magazynowych. Sprawdź, na jak wysokie wynagrodzenie możesz liczyć na tym stanowisku i zobacz, jakie obowiązki będziesz wykonywać jako magazynier.

Magazynier — czy to praca dla Ciebie?

Pierwszy raz planujesz wyjechać do pracy w Niemczech? Magazynier może być zawodem, w którym świetnie się odnajdziesz. Praca na tym stanowisku polega przede wszystkim na kontrolowaniu przestrzeni magazynowej, co nie wymaga większego doświadczenia. Magazynier nie musi mieć także wyższego wykształcenia.

Praca w Niemczech na magazynie jest wyjątkowo korzystna pod względem finansowym. Nawet jako osoba niemająca wcześniej styczności z tym zawodem, możesz zarobić 4 razy więcej niż w Polsce. Pracując w Niemczech jako magazynier, nie będziesz miał rozterek związanych z przetrwaniem do pierwszego na marnej wypłacie.

 

Magazynier — zakres obowiązków

Praca magazyniera może się różnić od wybranego stanowiska. Dlatego też u kandydatów na to stanowisko ceni się przede wszystkim wszechstronność. Do prawidłowego wykonywania obowiązków jest tu niezbędna zarówno zręczność i siła fizyczna, jak i umiejętności organizacyjne. W twoich planach jest praca w Niemczech? Magazyn to miejsce, w którym będziesz zajmować się rzeczami takimi jak:

  • przyjmowanie dostaw towaru,
  • zabezpieczanie towaru,
  • rozkładanie towaru w magazynie,
  • przygotowywanie zamówień dla klientów,
  • kontrolowanie stanu magazynów.

 

Dodatkowym atutem będą uprawnienia na wózek widłowy, które znacznie podniosą Twoje kwalifikacje. Osoby mające takie uprawnienia, zarabiają więcej niż „zwykli” magazynierzy.

FAQ

Ile zarabia magazynier w Polsce?

Średnie zarobki magazynierów w Polsce wahają się między 2300, a 3000 zł miesięcznie. Na wysokość wynagrodzenia mają wpływ czynniki takie jak lokalizacja, staż pracy, czy wykształcenie.

Ile zarabia magazynier w Niemczech?

Zarobki magazynierów w Niemczech są bardzo zróżnicowane. Oferty zaczynają się przeważnie od około 10 euro za godzinę pracy. To ile zarabia magazynier w Niemczech, zależy przede wszystkim od miejsca zatrudnienia, znajomości języka oraz kwalifikacji.

Magazynier — co robi?

Na czym polega praca magazyniera? Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna jest przede wszystkim za prawidłową organizację przestrzeni magazynowej. Jednak poszczególne obowiązki mogą się różnić w zależności od stanowiska.

Kto może ubiegać się o pracę na stanowisku magazyniera?

Praca na stanowisku magazyniera nie wymaga ukończenia specjalnych kursów ani posiadania wyższego wykształcenia. Magazynierem może być więc właściwie każdy. Dużym atutem jest natomiast umiejętność obsługi wózka widłowego oraz innych urządzeń magazynowych.