Praca kierowcy ciężarówki - sposób na życie czy na przeżycie?
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   
Strona główna » Praca Niemcy - warto wiedzieć » Praca kierowcy ciężarówki. Poznaj wady i zalety tego zawodu

Praca kierowcy ciężarówki. Poznaj wady i zalety tego zawodu

Praca kierowcy ciężarówki. Poznaj wady i zalety tego zawodu

23.02.2023

Czy myślisz o pracy jako kierowca ciężarówki  za granicą i chcesz mieć dobry start w zawodzie? Przeczytaj artykuł i odkryj wszystkie zalety i wady tej pracy.

 

Stanowisko kierowca ciężarówki jest dziś jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów i nawet jeśli nie chcesz od razu zostać zatrudnionym, posiadanie prawa jazdy kategorii C, CE w kieszeni zdecydowanie daje Ci przewagę: zapewnia, że ​​zawsze masz możliwość znalezienia pracy z dobrą pensją. Wielu Polaków, zostaje kierowcami ciężarówek. Wybierają ten zawód, bo lubią prowadzić pojazdy, choć zawód nie należy do najłatwiejszych, to na pewno jeden z najbardziej opłacalnych. Ludzie szukają możliwości zarobienia większych pieniędzy, a praca kierowcy ciężarówki jest dla wielu osób na pierwszym miejscu.

 

Każdy wie, jaki wybór jest dla niego bardziej odpowiedni z punktu widzenia życia zawodowego. Ci, którzy pasjonują się motoryzacją i chcą zostać kierowcą ciężarówki, muszą dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw tej pracy, bo są też mniej przyjemne momenty, jak w każdej dziedzinie. Oczywiście, jeśli Twoją pasją są samochody i lubisz jeździć na długich dystansach, przekonasz się, że ta praca jest idealna dla Ciebie i Twoich potrzeb. Pamiętaj, że jak w każdej dziedzinie, kiedy lubisz to co robisz, nic nie wydaje się trudne ani stresujące.

 

Bycie kierowcą C+E stało się bardzo poszukiwanym zawodem, zarówno ze względu na korzystne wynagrodzenie, jakie wiąże się z tą pracą, jak i dzięki możliwości poznania jak największej liczby kultur i krajów. Jednocześnie, oprócz różnorodnych zalet, jakie niesie ze sobą praca kierowcy C+E, istnieją również pewne wady. W ten sposób stworzyliśmy listę zalet i wad pracy kierowcy TIR.

Plusy tej pracy są znaczące, najważniejsze zalety pracy jako kierowca ciężarówki, to:

Wynagrodzenie – Praca kierowcy ciężarówkiWynagrodzenie – Praca kierowcy ciężarówki

Dochód jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze pracy. Wszyscy ludzie chcą mieć dobre wynagrodzenie, które odzwierciedla włożony wysiłek i zapewnia dobry styl życia. Jako kierowca C+E możesz cieszyć się wysokimi zarobkami niezależnie od kraju, w którym wykonujesz ten zawód. Ponadto, w zależności od Twoich umiejętności jako kierowcy C+E, wynagrodzenie może znacznie wzrosnąć w porównaniu do innych dziedzin działalności.

Zarobisz nawet 3500€ na rękę za miesiąc pracy, sprawdź! >>

 

Budowanie kariery Kierowcy ciężarówki

 

Możesz uzyskać profesjonalne certyfikaty i uprawnienia, które pomogą Ci pracować w coraz większych firmach, z proporcjonalnymi korzyściami. W ten sposób możesz zbudować karierę jako kierowca zawodowy. Twoje dochody będą stale rosły, gdy będziesz ćwiczyć w ulubionej dziedzinie. Idealnie, prawda?

 

Jesteś częścią społeczności kierowców ciężarówek

 

Jesteś częścią społeczności kierowców ciężarówekSpołeczność kierowców zawodowych jest bardzo liczna. Kierowcy komunikują się, pomagają sobie i dotrzymują sobie towarzystwa, gdy spotykają się na kwaterach lub na parkingach. Będąc zawsze w drodze, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam, kiedy tego potrzebujesz i że są ludzie, którzy mogą przyjść ci z pomocą. Kierowcy C+E często komunikują się ze sobą za pośrednictwem radiostacji, dzięki czemu poznają się, a nawet zaprzyjaźniają.

 

Niezależność czy samotność?

 

Praca kierowcy ciężarówki – to też możliwość spędzenia czasu w samotności nie niepokojony przez nikogo. Nawet jeśli będziesz miał przełożonych, to w większości jesteś zdany na siebie. Bez ciągłego mówienia przez kogoś, jakie zadania masz do wykonania. Poza tym, czy jest lepsza praca niż taka, w której możesz słuchać dowolnej muzyki i cieszyć się cudowną scenerią, którą napotkasz po drodze?

 

Jesteś urodzonym Kierowcą C+E, a prowadzenie samochodu to Twoja pasja?Jesteś urodzonym Kierowcą C+E, a prowadzenie samochodu to Twoja pasja?

 

Jeśli pasjonujesz się samochodami i prowadzeniem samochodu, bycie kierowcą C+E to idealna praca dla Ciebie. Połącz pasję i pracę bez poczucia, że ​​naprawdę pracujesz, ponieważ będziesz zarabiać, wykonując swoją ulubioną czynność. Masz okazję jeździć na długich lub krótkich dystansach, a może nawet sprawdzić się na kilku rodzajach samochodów. Ponadto, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu, koniecznie zostań ekspertem w tej branży.

 

Odwiedzanie nowych miejsc i brak monotonii

 

W przeciwieństwie do zawodów, w których musisz codziennie siedzieć w biurze i nie mieć możliwości zobaczenia innych miejsc, jako kierowca C+E jesteś zawsze w ruchu i nie masz okazji się nudzić. Każdy dzień jest inny i nigdy nie zapanuje monotonia, zwłaszcza jeśli pracujesz na ciężarówce w transporcie międzynarodowym. Możesz zobaczyć więcej krajów i znaleźć więcej tras, dzięki czemu odkryjesz jak najwięcej ciekawych rzeczy.

 

Jak każda praca, bycie kierowcą C+E ma również pewne wady:

 

Odległość od rodzinyOdległość od rodziny

Pierwszą wadą tej pracy jest to, że będziesz z dala od rodziny. Trudno nie być z najbliższymi przez długi czas. To prawda, że ​​kierowcy pracujący w innych krajach spędzają dużo czasu samotnie. Jeśli mają w domu partnera życiowego, a może nawet dzieci, staje się to coraz bardziej trudne. Jednak wszystko zależy od punktu widzenia! Technologia rozwinęła się tak bardzo, że możesz rozmawiać z bliskimi zawsze i wszędzie, przez telefon, wideo lub SMS-y. Co więcej, w ASMO Solutions możesz pracować w systemie 2/1, 3/1 lub 3/2, dzięki czemu dość często widujesz się z bliskimi.

 

 

Praca kierowcy ciężarówki – sposób na życie czy sposób na przeżycie?

 

Inną wadą tej pracy jest to, że większość pracy wykonujesz wewnątrz ciężarówki. Kiedy oferta pracy nie zapewnia zakwaterowania, trzeba spać w kabinie, a przebywanie na tak ograniczonej przestrzeni może doskwierać. Jednak przyzwyczajasz się do takiego stylu życia w krótkim czasie i być może nawet go polubisz. Masz możliwość dostosowania swojej przestrzeni tak, aby stała się dla Ciebie wygodna i użyteczna.

Zmęczenie, znużenie i wysiłek fizyczny w pracy kierowcy ciężarówki

 

Jako kierowca ciężarówki, harmonogram Twojej pracy, czasu gotowości i czuwania jest nieco zaburzony. Oznacza to, że ​​zmęczenie będzie występować w większym stopniu niż w przypadku pracy o stałym grafiku. Trzeba też cały czas być czujnym, ponieważ prowadzenie pojazdu wymaga dużej koncentracji, zwłaszcza na długich dystansach. Dlatego upewnij się, że jesteś osobą odpowiedzialną i zorganizowaną, aby móc stawić czoła wszystkim wyzwaniom związanym z tą pracą.

 

Największą korzyścią kierowców C+E jest uzyskanie korzystnego dochodu, który daje im szansę na lepsze życie. Oczywiście, oprócz motywacji płacowej, mają możliwość odwiedzenia wielu pięknych miejsc, poznania różnych kultur i ludzi. Jak też bycia częścią społeczności, a ta przewaga jest bardzo dobrym powodem do praktykowania w tej dziedzinie. Jeśli zawsze chciałeś dostać się do konkretnego miasta w Europie, bycie kierowcą TIR może pomóc odhaczyć to miejsce na liście rzeczy, które chcesz zrobić w życiu.

Dlatego jeśli zastanawiasz się nad wyborem tego zawodu, posiadasz wymagane w tej dziedzinie wykształcenie i umiejętności, w ASMO Solutions mamy dla Ciebie różnorodne oferty pracy dla kierowców ciężarówek. Otrzymujesz duże zarobki, wsparcie i pomoc na każdym kroku, a formalności nie stanowią problemu. Z nami rynek niemiecki jest dostępny i zawsze dbamy o interesy naszych pracowników! Na co czekasz? Wybierz odpowiednią pracę dla siebie!

Praca kierowcy zawodowego

Praca Kierowcy zawodowego: zalety i wyzwania

Kierowca zawodowy to jedno z zawodów, które odgrywają kluczową rolę w dzisiejszym społeczeństwie. Bez nich nie mielibyśmy dostępu do wielu produktów i usług, które codziennie używamy. Praca kierowcy zawodowego może Czytaj więcej…

Co to jest Midijob, a co to Minijob

Niemcy: co jest Midijob, a co to Minijob?

Co to jest Midijob, a co to Minijob? W Niemczech, kraju o silnej gospodarce i specyficznym systemie rynku pracy, istnieją dwa interesujące modele zatrudnienia: Midijob i Minijob. Te formy pracy, Czytaj więcej…

Praca w magazynie

Korzyści z pracy magazynowej w Niemczech dla Polaków

Rynek pracy magazynowej w Niemczech Niemcy to kraj, który oferuje Polakom wiele atrakcyjnych okazji pracy, zwłaszcza w branży magazynowej. Ten sektor jest kluczowym elementem niemieckiej gospodarki, zapewniającym stały przepływ towarów Czytaj więcej…

Czy seniorzy w Niemczech stracą prawo jazdy

Seniorzy to główni sprawcy poważnych wypadków w Niemczech

Seniorzy w Niemczech przyczyną najbardziej poważnych wypadków Seniorzy w Niemczech w wieku powyżej 65 lat stanowili dwie trzecie, czyli 69 procent, sprawców ciężkich wypadków drogowych w ubiegłym roku. Informację taką Czytaj więcej…

Kaltmiete - Warmmiete, co to znaczy, jakie różnice

Kaltmiete – Warmmiete

Rozważając wynajem mieszkania w Niemczech, kluczowe jest zrozumienie pojęć Kaltmiete i Warmmiete oraz jak wpływają one na koszty mieszkania. Kaltmiete, czyli czynsz zimny, stanowi bazową opłatę za wynajem samego lokalu Czytaj więcej…

Zakaz używania opon z symbolem M+S od października 2024

Zakaz używania opon z symbolem M+S od października 2024

Opony z symbolem M+S stają się niedozwolone Nowe przepisy dotyczące opon Od października 2024 roku w Niemczech wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące opon samochodowych. Zgodnie z nimi, opony z Czytaj więcej…