Praca kierowcy ciężarówki - sposób na życie czy na przeżycie?
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   
Strona główna » Praca Niemcy - warto wiedzieć » Praca kierowcy ciężarówki. Poznaj wady i zalety tego zawodu

Praca kierowcy ciężarówki. Poznaj wady i zalety tego zawodu

Praca kierowcy ciężarówki. Poznaj wady i zalety tego zawodu

23.02.2023

Czy myślisz o pracy jako kierowca ciężarówki  za granicą i chcesz mieć dobry start w zawodzie? Przeczytaj artykuł i odkryj wszystkie zalety i wady tej pracy.

 

Stanowisko kierowca ciężarówki jest dziś jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów i nawet jeśli nie chcesz od razu zostać zatrudnionym, posiadanie prawa jazdy kategorii C, CE w kieszeni zdecydowanie daje Ci przewagę: zapewnia, że ​​zawsze masz możliwość znalezienia pracy z dobrą pensją. Wielu Polaków, zostaje kierowcami ciężarówek. Wybierają ten zawód, bo lubią prowadzić pojazdy, choć zawód nie należy do najłatwiejszych, to na pewno jeden z najbardziej opłacalnych. Ludzie szukają możliwości zarobienia większych pieniędzy, a praca kierowcy ciężarówki jest dla wielu osób na pierwszym miejscu.

 

Każdy wie, jaki wybór jest dla niego bardziej odpowiedni z punktu widzenia życia zawodowego. Ci, którzy pasjonują się motoryzacją i chcą zostać kierowcą ciężarówki, muszą dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw tej pracy, bo są też mniej przyjemne momenty, jak w każdej dziedzinie. Oczywiście, jeśli Twoją pasją są samochody i lubisz jeździć na długich dystansach, przekonasz się, że ta praca jest idealna dla Ciebie i Twoich potrzeb. Pamiętaj, że jak w każdej dziedzinie, kiedy lubisz to co robisz, nic nie wydaje się trudne ani stresujące.

 

Bycie kierowcą C+E stało się bardzo poszukiwanym zawodem, zarówno ze względu na korzystne wynagrodzenie, jakie wiąże się z tą pracą, jak i dzięki możliwości poznania jak największej liczby kultur i krajów. Jednocześnie, oprócz różnorodnych zalet, jakie niesie ze sobą praca kierowcy C+E, istnieją również pewne wady. W ten sposób stworzyliśmy listę zalet i wad pracy kierowcy TIR.

Plusy tej pracy są znaczące, najważniejsze zalety pracy jako kierowca ciężarówki, to:

Wynagrodzenie – Praca kierowcy ciężarówkiWynagrodzenie – Praca kierowcy ciężarówki

Dochód jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze pracy. Wszyscy ludzie chcą mieć dobre wynagrodzenie, które odzwierciedla włożony wysiłek i zapewnia dobry styl życia. Jako kierowca C+E możesz cieszyć się wysokimi zarobkami niezależnie od kraju, w którym wykonujesz ten zawód. Ponadto, w zależności od Twoich umiejętności jako kierowcy C+E, wynagrodzenie może znacznie wzrosnąć w porównaniu do innych dziedzin działalności.

Zarobisz nawet 3500€ na rękę za miesiąc pracy, sprawdź! >>

 

Budowanie kariery Kierowcy ciężarówki

 

Możesz uzyskać profesjonalne certyfikaty i uprawnienia, które pomogą Ci pracować w coraz większych firmach, z proporcjonalnymi korzyściami. W ten sposób możesz zbudować karierę jako kierowca zawodowy. Twoje dochody będą stale rosły, gdy będziesz ćwiczyć w ulubionej dziedzinie. Idealnie, prawda?

 

Jesteś częścią społeczności kierowców ciężarówek

 

Jesteś częścią społeczności kierowców ciężarówekSpołeczność kierowców zawodowych jest bardzo liczna. Kierowcy komunikują się, pomagają sobie i dotrzymują sobie towarzystwa, gdy spotykają się na kwaterach lub na parkingach. Będąc zawsze w drodze, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam, kiedy tego potrzebujesz i że są ludzie, którzy mogą przyjść ci z pomocą. Kierowcy C+E często komunikują się ze sobą za pośrednictwem radiostacji, dzięki czemu poznają się, a nawet zaprzyjaźniają.

 

Niezależność czy samotność?

 

Praca kierowcy ciężarówki – to też możliwość spędzenia czasu w samotności nie niepokojony przez nikogo. Nawet jeśli będziesz miał przełożonych, to w większości jesteś zdany na siebie. Bez ciągłego mówienia przez kogoś, jakie zadania masz do wykonania. Poza tym, czy jest lepsza praca niż taka, w której możesz słuchać dowolnej muzyki i cieszyć się cudowną scenerią, którą napotkasz po drodze?

 

Jesteś urodzonym Kierowcą C+E, a prowadzenie samochodu to Twoja pasja?Jesteś urodzonym Kierowcą C+E, a prowadzenie samochodu to Twoja pasja?

 

Jeśli pasjonujesz się samochodami i prowadzeniem samochodu, bycie kierowcą C+E to idealna praca dla Ciebie. Połącz pasję i pracę bez poczucia, że ​​naprawdę pracujesz, ponieważ będziesz zarabiać, wykonując swoją ulubioną czynność. Masz okazję jeździć na długich lub krótkich dystansach, a może nawet sprawdzić się na kilku rodzajach samochodów. Ponadto, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu, koniecznie zostań ekspertem w tej branży.

 

Odwiedzanie nowych miejsc i brak monotonii

 

W przeciwieństwie do zawodów, w których musisz codziennie siedzieć w biurze i nie mieć możliwości zobaczenia innych miejsc, jako kierowca C+E jesteś zawsze w ruchu i nie masz okazji się nudzić. Każdy dzień jest inny i nigdy nie zapanuje monotonia, zwłaszcza jeśli pracujesz na ciężarówce w transporcie międzynarodowym. Możesz zobaczyć więcej krajów i znaleźć więcej tras, dzięki czemu odkryjesz jak najwięcej ciekawych rzeczy.

 

Jak każda praca, bycie kierowcą C+E ma również pewne wady:

 

Odległość od rodzinyOdległość od rodziny

Pierwszą wadą tej pracy jest to, że będziesz z dala od rodziny. Trudno nie być z najbliższymi przez długi czas. To prawda, że ​​kierowcy pracujący w innych krajach spędzają dużo czasu samotnie. Jeśli mają w domu partnera życiowego, a może nawet dzieci, staje się to coraz bardziej trudne. Jednak wszystko zależy od punktu widzenia! Technologia rozwinęła się tak bardzo, że możesz rozmawiać z bliskimi zawsze i wszędzie, przez telefon, wideo lub SMS-y. Co więcej, w ASMO Solutions możesz pracować w systemie 2/1, 3/1 lub 3/2, dzięki czemu dość często widujesz się z bliskimi.

 

 

Praca kierowcy ciężarówki – sposób na życie czy sposób na przeżycie?

 

Inną wadą tej pracy jest to, że większość pracy wykonujesz wewnątrz ciężarówki. Kiedy oferta pracy nie zapewnia zakwaterowania, trzeba spać w kabinie, a przebywanie na tak ograniczonej przestrzeni może doskwierać. Jednak przyzwyczajasz się do takiego stylu życia w krótkim czasie i być może nawet go polubisz. Masz możliwość dostosowania swojej przestrzeni tak, aby stała się dla Ciebie wygodna i użyteczna.

Zmęczenie, znużenie i wysiłek fizyczny w pracy kierowcy ciężarówki

 

Jako kierowca ciężarówki, harmonogram Twojej pracy, czasu gotowości i czuwania jest nieco zaburzony. Oznacza to, że ​​zmęczenie będzie występować w większym stopniu niż w przypadku pracy o stałym grafiku. Trzeba też cały czas być czujnym, ponieważ prowadzenie pojazdu wymaga dużej koncentracji, zwłaszcza na długich dystansach. Dlatego upewnij się, że jesteś osobą odpowiedzialną i zorganizowaną, aby móc stawić czoła wszystkim wyzwaniom związanym z tą pracą.

 

Największą korzyścią kierowców C+E jest uzyskanie korzystnego dochodu, który daje im szansę na lepsze życie. Oczywiście, oprócz motywacji płacowej, mają możliwość odwiedzenia wielu pięknych miejsc, poznania różnych kultur i ludzi. Jak też bycia częścią społeczności, a ta przewaga jest bardzo dobrym powodem do praktykowania w tej dziedzinie. Jeśli zawsze chciałeś dostać się do konkretnego miasta w Europie, bycie kierowcą TIR może pomóc odhaczyć to miejsce na liście rzeczy, które chcesz zrobić w życiu.

Dlatego jeśli zastanawiasz się nad wyborem tego zawodu, posiadasz wymagane w tej dziedzinie wykształcenie i umiejętności, w ASMO Solutions mamy dla Ciebie różnorodne oferty pracy dla kierowców ciężarówek. Otrzymujesz duże zarobki, wsparcie i pomoc na każdym kroku, a formalności nie stanowią problemu. Z nami rynek niemiecki jest dostępny i zawsze dbamy o interesy naszych pracowników! Na co czekasz? Wybierz odpowiednią pracę dla siebie!

Kary za jazdę po alkoholu w Niemczech

Kary za jazdę po alkoholu w Niemczech

Kara za jazdę pod wpływem alkoholu w Niemczech Jazda po alkoholu w Niemczech to poważne wykroczenie, które może skutkować dotkliwymi konsekwencjami. W tym artykule omówimy aspekty prawne dotyczące jazdy pod Czytaj więcej…

Uprawnienia, szkolenia dla kierowców CE

Uprawnienia dla kierowców C+E. Sprawdź, co zrobić, aby lepiej zarabiać jako kierowca zawodowy!

Zapotrzebowanie na kierowców zawodowych nie maleje, a wręcz z każdym miesiącem rośnie – można przyjąć, że to obecnie profesja deficytowa. Pracę w tym zawodzie znajdziesz bez problemu za granicą, jak Czytaj więcej…

Dlaczego kierowcy wybierają niemckiego pracodawcę!

Dlaczego kierowcy wybierają niemieckiego pracodawcę?

Z przeprowadzonego badania ankietowego wśród 178 kierowców samochodu ciężarowego aż 91 zadeklarowało, że było lub jest zatrudnionym przez niemieckiego pracodawcę.  Stanowi to aż 51,1 procent badanych kierowców.   Raport. Część Czytaj więcej…

Dlaczego brakuje kierowców ciężarówek?

Dlaczego brakuje kierowców ciężarówek?

Dlaczego brakuje kierowców ciężarówek? W ostatnich latach branża transportowa boryka się z poważnym problemem – brakiem kierowców ciężarówek. Niedobór kierowców obserwowany jest zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Czytaj więcej…

Uprawnienia kierowcy zawodowego Kod 95 w prawie jazdy

KOD 95 – uprawnienia kierowcy zawodowego

Rozpoczęcie kariery zawodowego kierowcy wiąże się z koniecznością uzyskania licznych pozwoleń i uprawnień – podstawowym warunkiem jest oczywiście posiadanie prawa jazda odpowiedniej kategorii. To jednak nie wszystko, co musi posiadać Czytaj więcej…

Podatek od nieruchomości w Niemczech

Podatek od nieruchomości w Niemczech – ile wynosi i kto musi płacić?

Podatek od nieruchomości w Niemczech, znany jako podatek katastralny (Grundsteuer), jest jednym z najstarszych i najważniejszych podatków bezpośrednich w tym kraju. Jego znaczenie dla budżetów lokalnych gmin jest nie do Czytaj więcej…