Praca kierowca CE – praca w Niemczech z ASMO Solutions
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   
Strona główna » Praca Niemcy - warto wiedzieć » Praca kierowca CE – praca przez agencję pracy

Praca kierowca CE – praca przez agencję pracy

Praca kierowca CE – praca przez agencję pracy

19.01.2023

Praca kierowca CE – czy praca przez agencję się opłaca?

Niemiecki rynek kusi ofertami, po wpisaniu w wyszukiwarkę “praca kierowca CE” – mamy wiele ofert. Jak jednak wybrać tą najlepszą ofertę pracy, spośród tak wielu różnych – czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Oczywiście pierwszym kryterium oceny oferty pracy w Niemczech dla kierowców CE, i nie tylko kierowców, najczęściej jest satysfakcjonująca pensja. Jednak nie należy zapominać o innych, równie istotnych czynnikach składających się na dobrą i bezpieczną ofertę pracy. Jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, decydując się na nową pracę jako kierowca CE w Niemczech? W tym artykule poruszamy najważniejsze kwestie!

Praca kierowca C+E u rzetelnego i sprawdzonego pracodawcy

Praca kierowca - rzetelny i sprawdzony pracodawcy

Ofert pracy w Niemczech oczywiście można szukać samodzielnie. Jednak, przeglądając niemieckie portale ogłoszeniowe, szybko można dojść do wniosku, że przebić się do lidera nie jest łatwo. Chociaż rynek wciąż odczuwa niedosyt kierowców C+E, rzetelni pracodawcy i duże firmy niechętnie zatrudniają kierowców na własną rękę. Powód jest prosty – niemieckie firmy transportowe i logistyczne coraz chętniej obsługę zatrudnienia oddają w ręce agencji, nie martwią się wówczas o formalności, księgowość, świadczenia oraz urlopy. To agencja, taka jak ASMO Solutions przejmuje odpowiedzialność za pracowników. Outsourcing personalny to trend, który mocno rozwijaj się na całym świecie – także w Polsce taka forma zatrudnienia jest bardzo popularna.

 

ASMO Solutions, to gwarancja niemieckiej emerytury i świadczeń socjalnych

Świadczenia socjalne - praca Niemcy, niemiecka emerytura, kindergeld

Zaraz po zarobkach kierowcy C+E zwracają uwagę na świadczenia emerytalne oraz świadczenia socjalne w tym Kindergeld dla siebie i swoich rodzin. To dobrze! Dbanie o swoją przyszłość i bezpieczeństwo rodziny długofalowo opłaca się bardziej i przynosi wymierne korzyści. Zatrudniając się w dobrej agencji pracy, zyskujesz pewność, że otrzymasz wszystko to, co Ci się należy. Dobra agencja pracy musi dbać o pracownika, bo zależy jej, aby pracownik pracował u niej długo i był zadowolony. Dlatego otacza pracownika opieką np. nasza agencja ASMO Solutions oferuje program Parasola Ochronnego, tym samym gwarantujemy naszym pracownikom pełną opiekę i porządek w dokumentach. To my odprowadzamy w Twoim imieniu składki emerytalne, gwarantujemy legalne zatrudnienie i dbamy o komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników, doradzamy i pomagamy w sprawach meldunkowych. Wszystkich kierowców otaczamy opieką Parasola Ochronnego. Co to znaczy?

To my zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Odprowadzamy niezbędne składki w Niemczech. Tym samym nasi pracownicy zyskują gwarancję świadczeń emerytalnych oraz socjalnych (np. Kindergeld). Nie przejmuj się formalnościami. To my zadbamy o Twoje sprawy. Pracuj w sprawdzonych firmach i zyskaj:

  • dobre zarobki,
  • pensję zawsze na czas,
  • lepsze warunki zatrudnienia,
  • bezpieczeństwo pracy,
  • nowszy tabor,
  • doradztwo w zakresie prawnym,
  • składki na niemiecką emeryturę,
  • opiekę socjalną i zdrowotną dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dobre warunki pracy – ochrona Twoich interesów

Dobre warunki pracy – agencja pracy Asmo Solutions

Podejmując nową pracę jako kierowca, zwróć także uwagę na oferowane warunki zatrudnienia. Czasami niewiele wyższa pensja wiąże się z niedogodnościami, które szybko odczujesz. Jeśli bierzesz pod uwagę pracę z agencją, masz większy wybór systemu pracy (pełen etat, system 2/1, czy 3/1), to agencja jest Twoim pracodawcą, to z przedstawicielem agencji omawiasz warunki, to agencja w Twoim imieniu podejmuje negocjacje, zatwierdza urlopy zdrowotne i wypoczynkowe. Dobra agencja pracy, oferuje też pracę z bezpłatnym zakwaterowaniem, to kolejny wydatek, który Ci odpada. Pamiętaj także, że dobra agencja współpracuje z firmami, które zna. Dlatego nie trafisz „w ciemno”, a przedstawione warunki zatrudnienia oraz miejsca pracy (wiek taboru, system pracy, przestrzeganie godzinówki) będą zgodne z opisem i ustaleniami. To w gestii agencji jest dbanie o komfort pracownika i dobra agencja, jak ASMO Solutions to właśnie robi!

Przewidywalna praca dla kierowców C+E – ochrona czasu jazdy

Ochrona czasu jazdy - praca kierowców C+EJako kierowca masz obowiązek przestrzegania ustawowych przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku. Nigdy nie pozwalaj na fałszowanie danych ze swojej karty kierowcy! Z tym problemem borykają się szczególnie początkujący kierowcy oraz kierowcy nieposługujący się językiem niemieckim. Praca za granicą bez języka. W przypadku współpracy z agencją to ona ustala z dyspozytorem trasy i prowadzi ewentualne negocjacje. Częstym problem w przypadku pracy z wolnymi weekendami jest ustalenie dogodnej dla kierowcy trasy, tak aby mógł zakończyć pracę w piątek i wrócić do domu na weekend. Zdarza się, że dyspozytor ustali trasę niepozwalającą kierowcy wrócić do bazy, wówczas pojawia się problem. Dlatego ważne jest, aby to agencja prowadziła negocjacje z dyspozytorem. Drugi problem stanowi czas pracy. Te ustalenia także bierze na sobie agencja.

 

Dobra umowa – praca kierowca CE

Dobra umowa – praca kierowca CE NiemcyAgencja jest co roku kontrolowana przez urząd pracy, tak wiec nie ma mowy o postepowaniu niezgodnym z prawem. Firma transportowa bardzo rzadko, o ile w ogóle, przechodzi tego typu kontrole. Agencja jest zawsze na bieżąco z obowiązującymi przepisami prawa. Po pierwsze, znamy firmy z którymi pracujemy, mamy czas, aby dokładnie zapoznać się oferowanymi warunkami i na tej podstawie tworzymy umowy. Nawet nie znając języka niemieckiego, wiesz co podpisujesz!

 

 

 

Dla kogo jest praca przez agencję pracy?

W Polsce istnieje ponad dwa tysiące agencji pracy, w tym ponad połowa, to agencje pracy tymczasowej. Czy warto korzystać z ich pomocy? Odpowiedź jest prosta – oczywiście! Największa korzyść to dostęp do znacznie większej ilości ogłoszeń, już od sprawdzonych pracodawców. Wszystko jest legalne i masz pewność wypłaty zawsze na czas. Nawet jeśli nie znajdziesz oferty, która Cię zadowoli – agencja dopasuje i znajdzie dla Ciebie kolejną, o czym poinformuje Cię telefonicznie lub mailowo. Agencja pracy ASMO Solutions nie zaproponuje Ci przypadkowej oferty, ale taką, która jest dopasowana pod względem Twojego doświadczenie i oczekiwań.

Warto zaufać profesjonalnej agencji pracy i znaleźć zatrudnienie w stabilnej firmie!

 

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj!

Powiesz czego oczekujesz, a my znajdziemy odpowiednią ofertę pracy dla Ciebie! Nic nie ryzykujesz, a zwiększasz swoją szansę na znalezienie satysfakcjonującej pracy!

Sprawdź aktualne oferty: praca dla kierowców C+E

Dlaczego kierowcy wybierają niemckiego pracodawcę!

Dlaczego kierowcy wybierają niemieckiego pracodawcę?

Z przeprowadzonego badania ankietowego wśród 178 kierowców samochodu ciężarowego aż 91 zadeklarowało, że było lub jest zatrudnionym przez niemieckiego pracodawcę.  Stanowi to aż 51,1 procent badanych kierowców.   Raport. Część Czytaj więcej…

Prawo pracy Niemczech

Prawo pracy w Niemczech

Prawo pracy w Niemczech to złożony system regulacji, który ma na celu zapewnienie równowagi między potrzebami pracowników a interesami pracodawców. Jest ono niezbędne dla każdego, kto pracuje lub planuje pracę Czytaj więcej…

Niemcy, Polska - w którym kraju opłaca się meldunek

Pracujesz w Niemczech, mieszkasz w Polsce – sprawdź w którym kraju meldunek Ci się opłaca

Pracujesz w Niemczech, mieszkasz w Polsce? Pracowników, którzy większą część swoich dochodów osiągają w Niemczech, ale dom rodzinny posiadają w Polsce określa się mianem pracowników transgranicznych — Grenzpendler. Pracowników takich Czytaj więcej…

Kiedy obowiązują zakazy prowadzenia pojazdów ciężarowych?

Zakaz ruchu ciężarówek w Niemczech 2024

Kiedy obowiązują zakazy ruchu pojazdów ciężarowych w 2024? Zakazy prowadzenia ciężarówek w Niemczech mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zmniejszenie natężenia ruchu w określonych okresach. Dotyczą one głównie Czytaj więcej…

Limit, normy stężenia marihuany w Niemczech dla kierowców

Normy stężenia marihuany w Niemczech dla kierowców

Normy stężenia marihuany w Niemczech dla kierowców Od 1 kwietnia 2024 roku Niemcy legalnie zezwalają na zakup, hodowlę, posiadanie i palenie marihuany. Wraz z tą zmianą, pojawiły się pytania o Czytaj więcej…

Oznakowanie pojazdów przewożących materiały niebezpieczne ADR

Zaświadczenie ADR do kierowania ciężarówką przewożącą substancje niebezpieczne

Zaświadczenie ADR (Accord européen relatif au transport international des marchandises Dangereuses par Route) jest dokumentem potwierdzającym, że kierowca posiada odpowiednie kwalifikacje i wiedzę…