Praca kierowca CE – praca w Niemczech z ASMO Solutions korzyści
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   
Strona główna » PRACA NIEMCY AKTUALNOŚCI » Praca kierowca CE – praca w Niemczech z ASMO Solutions korzyści

Praca kierowca CE – praca w Niemczech z ASMO Solutions korzyści

Praca kierowca CE – praca w Niemczech z ASMO Solutions korzyści

19.01.2023

Praca kierowca CE – czy praca przez agencję się opłaca?

Niemiecki rynek kusi ofertami, po wpisaniu w wyszukiwarkę “praca kierowca CE” – mamy wiele ofert. Jak jednak wybrać tą najlepszą ofertę pracy, spośród tak wielu różnych – czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Oczywiście pierwszym kryterium oceny oferty pracy w Niemczech dla kierowców CE, i nie tylko kierowców, najczęściej jest satysfakcjonująca pensja. Jednak nie należy zapominać o innych, równie istotnych czynnikach składających się na dobrą i bezpieczną ofertę pracy. Jakie czynniki musisz wziąć pod uwagę, decydując się na nową pracę jako kierowca CE w Niemczech? W tym artykule poruszamy najważniejsze kwestie!

Praca kierowca C+E u rzetelnego i sprawdzonego pracodawcy

Praca kierowca C+E u rzetelnego i sprawdzonego pracodawcy

Ofert pracy w Niemczech oczywiście można szukać samodzielnie. Jednak, przeglądając niemieckie portale ogłoszeniowe, szybko można dojść do wniosku, że przebić się do lidera nie jest łatwo. Chociaż rynek wciąż odczuwa niedosyt kierowców C+E, rzetelni pracodawcy i duże firmy niechętnie zatrudniają kierowców na własną rękę. Powód jest prosty – niemieckie firmy transportowe i logistyczne coraz chętniej obsługę zatrudnienia oddają w ręce agencji, nie martwią się wówczas o formalności, księgowość, świadczenia oraz urlopy. To agencja, taka jak ASMO Solutions przejmuje odpowiedzialność za pracowników. Outsourcing personalny to trend, który mocno rozwijaj się na całym świecie – także w Polsce taka forma zatrudnienia jest bardzo popularna.

 

ASMO Solutions, to gwarancja niemieckiej emerytury i świadczeń socjalnych

ASMO Solutions, to gwarancja niemieckiej emerytury

Zaraz po zarobkach kierowcy C+E zwracają uwagę na świadczenia emerytalne oraz świadczenia socjalne w tym Kindergeld dla siebie i swoich rodzin. To dobrze! Dbanie o swoją przyszłość i bezpieczeństwo rodziny długofalowo opłaca się bardziej i przynosi wymierne korzyści. Zatrudniając się w dobrej agencji pracy, zyskujesz pewność, że otrzymasz wszystko to, co Ci się należy. Dobra agencja pracy musi dbać o pracownika, bo zależy jej, aby pracownik pracował u niej długo i był zadowolony. Dlatego otacza pracownika opieką np. nasza agencja ASMO Solutions oferuje program Parasola Ochronnego, tym samym gwarantujemy naszym pracownikom pełną opiekę i porządek w dokumentach. To my odprowadzamy w Twoim imieniu składki emerytalne, gwarantujemy legalne zatrudnienie i dbamy o komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników, doradzamy i pomagamy w sprawach meldunkowych. Wszystkich kierowców otaczamy opieką Parasola Ochronnego. Co to znaczy?

To my zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Odprowadzamy niezbędne składki w Niemczech. Tym samym nasi pracownicy zyskują gwarancję świadczeń emerytalnych oraz socjalnych (np. Kindergeld). Nie przejmuj się formalnościami. To my zadbamy o Twoje sprawy. Pracuj w sprawdzonych firmach i zyskaj:

  • dobre zarobki,
  • pensję zawsze na czas,
  • lepsze warunki zatrudnienia,
  • bezpieczeństwo pracy,
  • nowszy tabor,
  • doradztwo w zakresie prawnym,
  • składki na niemiecką emeryturę,
  • opiekę socjalną i zdrowotną dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dobre warunki pracy – ochrona Twoich interesów

Dobre warunki pracy – ochrona Twoich interesów

Podejmując nową pracę jako kierowca, zwróć także uwagę na oferowane warunki zatrudnienia. Czasami niewiele wyższa pensja wiąże się z niedogodnościami, które szybko odczujesz. Jeśli bierzesz pod uwagę pracę z agencją, masz większy wybór systemu pracy (pełen etat, system 2/1, czy 3/1), to agencja jest Twoim pracodawcą, to z przedstawicielem agencji omawiasz warunki, to agencja w Twoim imieniu podejmuje negocjacje, zatwierdza urlopy zdrowotne i wypoczynkowe. Dobra agencja pracy, oferuje też pracę z bezpłatnym zakwaterowaniem, to kolejny wydatek, który Ci odpada. Pamiętaj także, że dobra agencja współpracuje z firmami, które zna. Dlatego nie trafisz „w ciemno”, a przedstawione warunki zatrudnienia oraz miejsca pracy (wiek taboru, system pracy, przestrzeganie godzinówki) będą zgodne z opisem i ustaleniami. To w gestii agencji jest dbanie o komfort pracownika i dobra agencja, jak ASMO Solutions to właśnie robi!

Przewidywalna praca dla kierowców C+E – ochrona czasu jazdy

Ochrona czasu jazdy kierowców C+EJako kierowca masz obowiązek przestrzegania ustawowych przepisów dotyczących czasu jazdy i odpoczynku. Nigdy nie pozwalaj na fałszowanie danych ze swojej karty kierowcy! Z tym problemem borykają się szczególnie początkujący kierowcy oraz kierowcy nieposługujący się językiem niemieckim. Praca za granicą bez języka. W przypadku współpracy z agencją to ona ustala z dyspozytorem trasy i prowadzi ewentualne negocjacje. Częstym problem w przypadku pracy z wolnymi weekendami jest ustalenie dogodnej dla kierowcy trasy, tak aby mógł zakończyć pracę w piątek i wrócić do domu na weekend. Zdarza się, że dyspozytor ustali trasę niepozwalającą kierowcy wrócić do bazy, wówczas pojawia się problem. Dlatego ważne jest, aby to agencja prowadziła negocjacje z dyspozytorem. Drugi problem stanowi czas pracy. Te ustalenia także bierze na sobie agencja.

 

Dobra umowa – praca kierowca CE

Praca w Niemczech dla kierowcówAgencja jest co roku kontrolowana przez urząd pracy, tak wiec nie ma mowy o postepowaniu niezgodnym z prawem. Firma transportowa bardzo rzadko, o ile w ogóle, przechodzi tego typu kontrole. Agencja jest zawsze na bieżąco z obowiązującymi przepisami prawa. Po pierwsze, znamy firmy z którymi pracujemy, mamy czas, aby dokładnie zapoznać się oferowanymi warunkami i na tej podstawie tworzymy umowy. Nawet nie znając języka niemieckiego, wiesz co podpisujesz!

 

 

 

Dla kogo jest praca przez agencję pracy?

W Polsce istnieje ponad dwa tysiące agencji pracy, w tym ponad połowa, to agencje pracy tymczasowej. Czy warto korzystać z ich pomocy? Odpowiedź jest prosta – oczywiście! Największa korzyść to dostęp do znacznie większej ilości ogłoszeń, już od sprawdzonych pracodawców. Wszystko jest legalne i masz pewność wypłaty zawsze na czas. Nawet jeśli nie znajdziesz oferty, która Cię zadowoli – agencja dopasuje i znajdzie dla Ciebie kolejną, o czym poinformuje Cię telefonicznie lub mailowo. Agencja pracy ASMO Solutions nie zaproponuje Ci przypadkowej oferty, ale taką, która jest dopasowana pod względem Twojego doświadczenie i oczekiwań.

Warto zaufać profesjonalnej agencji pracy i znaleźć zatrudnienie w stabilnej firmie!

 

Sprawdź aktualne oferty pracy i aplikuj!

Powiesz czego oczekujesz, a my znajdziemy odpowiednią ofertę pracy dla Ciebie! Nic nie ryzykujesz, a zwiększasz swoją szansę na znalezienie satysfakcjonującej pracy!

Sprawdź aktualne oferty: praca dla kierowców C+E