Co zabrać ze sobą w trasę? – niezbędnik kierowcy ciężarówki
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   
Strona główna » Praca Niemcy - warto wiedzieć » Niezbędnik kierowcy ciężarówki

Niezbędnik kierowcy ciężarówki

Niezbędnik kierowcy ciężarówki

20.07.2023

Co zabrać ze sobą w trasę? – niezbędnik kierowcy ciężarówki

Co zabrać ze sobą w trasę? – niezbędnik kierowcy ciężarówki

Samochód ciężarowy dla kierowcy zawodowego często staje się drugim domem. Jest to niewielka przestrzeń dlatego jej zagospodarowanie należy odpowiednio przemyśleć. Często zadajecie pytania dotyczące gadżetów i wyposażenia, które warto zabrać ze sobą w trasę. Zebraliśmy listę przydatnego wyposażenia dla kierowcy zawodowego. Zachęcamy do dyskusji i przesyłania swoich pomysłów na wyposażenie kabiny ciężarówki w trasie.

Kierowco zadbaj o swoje finanse za granicą!

Zadbaj o to, aby mieć przy sobie gotówkę kraju, w którym realizujesz przewozy. Jeżeli jeździsz w różnych kraj Europy, warto zaopatrzyć się w wielowalutową kartę płatniczą. Informacje dotyczące takiego rozwiązania uzyskasz w banku, w którym posiadasz konto.

Wyposażenie ciężarówki co warto mieć pod ręką

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie pojazdu: skrobaczka do szyb, apteczka, kamizelka odblaskowa, rękawice ochronne oraz płaszcz przeciwdeszczowy. To koniecznie musisz posiadać w kabinie swojej ciężarówki. Sprawdź jakie wymagania, co do wyposażenia obowiązkowego stawia każdy kraj przez który przejedziesz. Kontrole mogą być szczegółowe.

Zdrowie kierowcy, należy o nie dbać szczególnie

Wspominając o apteczce mamy na myśli taką porządną, przemyślaną, a nie tylko na wypadek kontroli. Zadbaj o zapas podstawowych leków np.: przeciwbólowych, przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych oraz tych, które pomagają w przypadku “rewolucji” żołądkowych – jelitowych. W przypadku dłuższych tras warto zawczasu pomyśleć o skutecznym antybiotyku ogólnego zastosowania w razie poważniejszej infekcji bakteryjnej (po konsultacji z lekarzem). Bandaż, jałowa gaza, plastry, nożyczki, woda utleniona i jodyna to także asortyment, który powinien być w każdej dobrej apteczce. Mogą też się przydać leki zmniejszające szybko skutki przeziębienia (saszetki z proszkiem do rozpuszczenia w gorącej wodzie, spray do nosa)
Pamiętaj o odpowiednim obuwiu, nigdy nie prowadź np. w sandałach czy klapkach! Pamiętaj także o obuwiu ochronnym tzw. “safety shoes”, kasku i kamizelce odblaskowej na czas rozładunku i załadunku. Nie warto ryzykować utratą zdrowia.

Kuchnia kierowcy zawodowego

Być może niektórych z Was to zdziwi, ale w trasie warto mieć ze sobą solniczkę, pieprzniczkę i jakiś ostry sos, niedoprawione potrawy to najgorsze co może spotkać głodnego człowieka. Mniej podstawowe wyposażenie kuchenne, ostry nóż, sztućce, talerze i kubki. Warto zaopatrzyć się w naczynia z tworzywa sztucznego lub inne nietłukące się.
Skoro jesteśmy już przy temacie jedzenia, polecamy posiadanie mini lodówki samochodowej. Kanapka, czy własny lunch pomogą Ci uniknąć jedzenia niezdrowych fastfoodów, a dobrze schłodzony napój orzeźwi Cię podczas przerwy w trasie.
Możesz zaopatrzyć się w mały przenośny palnik gazowy. Obecnie można znaleźć świetne rozwiązania i campingowe gadżety kuchenne. Ciepła kawa, a jeśli lubisz gotować, świeży posiłek na pewno sprawią, że poczujesz się bardziej jak w domu.

Edukacja, kontakt, rozrywka w czasie wolnym od pracy

Słowniki, rozmówki, kursy językowe. W wolnym czasie warto podszkolić trochę język obcy. Oprócz standardowych ”książeczek” wśród kierowców coraz popularniejsze stają się ebooki, e-kursy, a także nauka przez aplikacje. Zdobywaj wiedzę w każdym miejscu i momencie.
Kierowca ciężarówki w trasie potrzebuje też wysokiej, niezawodnej jakości elektroniki. Dobry laptop, czy tablet oraz smartfon z pewnością umilą postoje i pomogą w komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Trzeba pamiętać o ładowarce samochodowej do wszystkich przedmiotów. Warto też zabrać w podróż powerbank, jako ratunkowe źródło ładowania telefonu.

Higiena pracy ponad wszystko

Warto zainwestować w proste gadżety pomagające w utrzymaniu porządku w kabinie ciężarówki. Zestaw do ścierania kurzu, worki na śmieci, mini odkurzacz, czy miotełka. Brzmi banalnie? Być może, ale w świeżej i czystej kabinie będzie Ci po prostu przyjemniej.
Zainwestuj także w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, szkła z filtrami ułatwią Ci prowadzenie pojazdu i wpłyną na bezpieczeństwo na drodze.
Kierowco przygotuj sobie małą kosmetyczkę z najbardziej potrzebnymi kosmetykami! W trasie fajnie jest się odświeżyć. Poczujesz się lepiej, twój komfort wzrośnie, a praca będzie mniej uciążliwa.

Czy to wszystko co musisz zabrać w trasę? Pewnie nie, ale ta lista sprawi, że Twoja praca będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.
Pamiętaj, że Twój komfort i bezpieczeństwo wpływa na Ciebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Kierowca C+E

Kierowca C+E, kierowca zawodowy – zawód niedoceniany

Polscy koordynatorzy z ASMO Solutions mają stały kontakt z kierowcami C+E pracującymi w Niemczech. Doskonale znają ich codzienną rzeczywistość oraz biorą udział w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Aby mogli jeszcze lepiej Czytaj więcej…

Wiek emerytalny w Niemczech

Wiek emerytalny w Niemczech

Emerytura to etap życia, na który wielu z nas czeka z utęsknieniem. W Niemczech, jak w wielu innych krajach, wiek emerytalny oraz wysokość emerytury są tematami istotnymi dla obywateli. W Czytaj więcej…

Kierowca ciężarówki - predyspozycje do zawodu kierowcy zawodowego

Chcesz zostać kierowcą ciężarówki w Niemczech? Sprawdź, czy nadajesz się do tej pracy!

Kierowca ciężarówki to ciężki zawód, który jednak niesie ze sobą wiele korzyści. Jest też pełen wyzwań i trudności. Zarówno na początku drogi jako kierowca C+E, jak i w miarę upływu Czytaj więcej…

HDS - ciężarówka z dźwigiem hydraulicznym

To to jest HDS i do czego służy?

HDS (hydrauliczny dźwig samochodowy) – to montowany na samochodzie ciężarowym żuraw przeładunkowy. Ciężarówki typu HDS zyskały bardzo szybko popularność w usługach transportowych szczególnie w branży budowlanej. Osadzenie dźwigu na samochodzie Czytaj więcej…

Praca kierowcy C+E - sezonowość

Z czym i kiedy opłaca się jeździć – czyli sezonowość pracy kierowcy C+E

Branża transportowa jest jedną z najbardziej specyficznych. O powodzeniu prowadzenia firmy transportowej, a także godzinach pracy kierowców C+E, decyduje w dużej mierze tzw. sezonowość pracy kierowcy C+E. To wtedy obserwujemy Czytaj więcej…

Jak zostać kierowcą zawodowym?

Jak zostać kierowcą zawodowym? Jak zdobyć prawo jazdy na tira?

Jak zostać kierowcą zawodowym? Jak zdobyć prawo jazdy na tira? Przewóz towarów należy do jednego z najważniejszych elementów gospodarki, tak więc praca w tym sektorze należy do wyjątkowych doświadczeń. Jest Czytaj więcej…