Kierowca skoczek – co warto wiedzieć o takim trybie pracy? – ASMO-Solutions – agencja praca Niemcy – praca kierowcy CE i fachowcy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
     

Kierowca skoczek – co warto wiedzieć o takim trybie pracy?

Kierowca skoczek – co warto wiedzieć o takim trybie pracy?

03.01.2022

Poszukując informacji na temat pracy skoczka w firmach transportowych, możesz spotkać się z opiniami, że jest to zajęcie dla młodych i niedoświadczonych kierowców, w dodatku słabo wynagradzane. Nic bardziej mylnego.  Praca skoczka jest przeznaczona dla doświadczonych kierowców i wiążą się z nią bardzo dobre zarobki.

Kierowca skoczek, czyli osoba na zastępstwo, musi wyróżniać się szczególnym zestawem cech i umiejętności, aby spełniać dobrze swoje zadania. Stanowisko to wymaga specjalistycznej wiedzy i gotowości do pracy w trudniejszych niż standardowe warunkach.  W dalszej części artykułu przedstawiamy, jak w praktyce wygląda ta praca i dlaczego warto podjąć zatrudnienie, jako skoczek w Asmo Solutions.

Kierowca Skoczek w Asmo Solutions

Asmo Solutions znacznie ułatwia pracę w charakterze skoczka. Kierowca nawiązujący z nami współpracę nie musi martwić się o kilka różnych umów i negocjowanie kolejnych warunków. Nasi pracownicy podpisują jedną umowę, która wystarczy do tego, by w praktyce przeskakiwać między kilkoma firmami. Nasza agencja chroni interesy skoczków, dba o grafik oraz to, by warunki pracy były jak najlepsze.

Opieka i wsparcie jakie dostaje każdy skoczek w Asmo Solutions sprawia, że kierowcy na tym stanowisku pracują dla nas wiele lat. Obecnie mamy kilkunastu skoczków, w tym osoby, które pracują z nami od 2016 roku. Jesteśmy z tego niezmiernie dumni, ponieważ wiemy, że nasze wsparcie oraz bardzo dobre wynagrodzenie sprawia, że praca ta jest atrakcyjna i godna polecenia.

 

Kierowca C+E skoczek – uprawnienia na wiele typów pojazdów

Standardowo kierowcy, którzy decydują się na współpracę z firmą transportową, prowadzą jeden typ zestawu, ich podróże odbywają się na tej samej trasie, a w systemie pracy panuje pewna rutyna, umożliwiająca zachowanie balansu.

W pracy na skoczka kierowca musi cechować się dużą elastycznością, ale i o wiele większym doświadczeniem: na zestawach BDF, wywrotkach, plandekach czy chłodniach. To pozwala kierowcy na łatwe przeskoki między zleceniami i reagowanie na bieżące potrzeby pracodawcy, co czyni go niezwykle cennym specjalistą. Daje to także skoczkowi więcej możliwości utrzymania płynności zatrudnienia.

Zagraniczna praca – kierowca skoczek

Osoba zatrudniona jako kierowca skoczek w Niemczech powinna dobrze znać język niemiecki i/lub angielski, z naciskiem na słownictwo branżowe. Praca skoczka wymaga często kontaktu z wieloma osobami, w tym dyspozytorami, logistykami, magazynierami etc. Dzięki znajomości języka, współpraca będzie ułatwiona, a skoczek będzie się cieszył większą samodzielnością.

Posługiwanie się językiem niemieckim lub angielskim gwarantuje też większy wybór firm do natychmiastowej współpracy. Pracownik wyposażony w tę umiejętność będzie chętniej obsadzany, ponieważ komunikacja z nim nie wymaga angażowania dodatkowych osób. To także obala mit młodego, niedoświadczonego kierowcy, stawiającego pierwsze kroki na rynku (również zagranicznym).

Dynamika, elastyczność, szybka adaptacyjność – cechy kierowcy skoczka

Każdy dzień w pracy może różnić się od poprzedniego: zarówno pod względem miejsca, czasu pracy, jak również typu prowadzonego pojazdu, noclegu czy wymagań na danym stanowisku. Kierowca skoczek musi być dyspozycyjny, gotowy do pracy o różnych porach i na mniej lub bardziej znanych, krótszych i dłuższych trasach w zależności od aktualnych potrzeb firmy. Jest to trudne dla organizmu, dlatego skoczek musi wiedzieć, jak dbać o swoją regenerację w każdych warunkach, by zachować bezpieczeństwo.

Zmienne będzie także środowisko pracy – kierowca skoczek, zwłaszcza przeskakujący między firmami, nie ma stałego zespołu, przełożonego czy środowiska pracy. Musi być kontaktowy, dobrze reagować na zmiany i szybko adaptować się do nich.

 

Specjalista do zadań specjalnych. Praca: kierowca skoczek w niemieckich firmach

Gotowość do pracy w charakterze skoczka w zagranicznej firmie to cenna cecha, dlatego jako ASMO Solutions dbamy o najlepszą reprezentację pracowników na niemieckim rynku. Wiemy, że to wymagająca forma zatrudnienia, dlatego chcemy wspierać kierowców otwartych na takie stanowiska.

W ASMO Solutions rozumiemy, jak ważne są umiejętności, wykształcenie i doświadczenie kierowców skoczków. Chcemy, by byli oni dobrze wynagradzanymi, cenionymi pracownikami, ponieważ ich rola w utrzymaniu płynności procesów w firmach transportowych jest niezwykle istotna. Dlatego zapraszamy do współpracy osoby dyspozycyjne, z kilkuletnim doświadczeniem, znajomością języka niemieckiego i/lub angielskiego. W zamian oferujemy zarobki na poziomie nawet 3000-3200€ netto miesięcznie oraz szeroko pojętą ochronę interesów.

Zobacz: oferty pracy dla skoczka.