Operator sztaplarki, wózka widłowego – ASMO-Solutions – agencja praca Niemcy – praca kierowcy CE i fachowcy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
        |     LOGOWANIE     |     REJESTRACJA

OFERTY PRACY

Praca Operator sztaplarki, wózka widłowego

Stanowisko
Miejscowość
Wynagrodzenie
więcej

Operator wózka widłowego — praca Niemcy

Jeśli chcesz pracować jako operator wózka widłowego, Niemcy są naprawdę świetnym kierunkiem emigracji. Specjaliści tej branży są tam bowiem nieustannie poszukiwani. Jeśli jesteś dobry w swoim fachu, to nawet jako operator wózka widłowego bez języka możesz liczyć na atrakcyjne propozycje zatrudnienia. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze oferty pracy!

Praca operator wózka widłowego — na czym polega?

Operator wózka widłowego to osoba zajmująca się obsługą wózków podnośnikowych. Pojazdy te służą przede wszystkim do podnoszenia i transportowania różnego rodzaju ładunków i towarów. Wykorzystuje się je w przestrzeniach magazynowych, na halach produkcyjnych, a także na wolnym powietrzu.

Osoba zatrudniona na stanowisku operatora wózka, zobowiązana jest między innymi do rozładowywania i przemieszczania ładunków oraz konserwowania pojazdu. Mówiąc w dużym skrócie, na tym właśnie polega praca na wózku widłowym. Niemcy to kraj, w którym dużą uwagę przykłada się do przestrzegania zasad. W tym zawodzie jest to istotne przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Dlatego też na miejscu pracy bardzo istotne jest respektowanie wszystkich przepisów BHP.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć, jeśli interesuje Cię praca w Niemczech. Operator wózka widłowego musi mieć odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu. Dlatego, aby ubiegać się o zatrudnienie na tym stanowisku, musisz mieć ukończone szkolenie oraz zdać egzamin UDT.

Obowiązki operatora wózka widłowego — podstawowe zadania

Zakres obowiązków operatora wózków widłowych jest zależny przede wszystkim od miejsca zatrudnienia oraz warunków umowy. Duży wpływ na zadania wykonywane w pracy ma także rodzaj posiadanego uprawnienia do prowadzenia takich pojazdów.

Do najważniejszych obowiązków operatora wózków widłowych należy zaliczyć przede wszystkim samą obsługę tych urządzeń. Może ona obejmować także konserwację i dbanie o stan techniczny pojazdu. Operator wózków widłowych zajmuje się zazwyczaj załadunkiem i rozładunkiem towarów na terenie hal i magazynów.

Mimo że obsługa wózków widłowych to stanowisko samodzielne, to jednak podczas wykonywania obowiązków niezbędna jest komunikacja ze współpracownikami. Praca w Niemczech na wózku widłowym wymaga więc choć podstawowej znajomości języka.

FAQ

Ile zarabia operator wózka widłowego w Niemczech?

Zarobki operatora wózka widłowego są zależne od czynników, takich jak doświadczenie i znajomość języka. Ile zarabia operator wózka widłowego w Niemczech? Stawki wynoszą średnio od 1450 do 2100 euro. Jest to więc znacznie więcej od tego, ile zarabia magazynier operator wózka widłowego w Polsce (mediana to 2 809 PLN).

Jakie trzeba mieć uprawnienia na wózek widłowy?

Każda osoba ubiegająca się o pracę na stanowisku operatora wózka widłowego musi mieć odpowiednie uprawnienia. Dokumentem uprawniającym do prowadzenia wózka jest legitymacja UDT. Niezbędne jest także ukończenie stosownego kursu.

Ile trwa kurs na wózek widłowy?

To ile trwa kurs na wózek widłowy, zależy przede wszystkim od wybranego ośrodka szkoleniowego. Przeważnie całe szkolenie wraz z wieńczącym je egzaminem zajmuje maksymalnie kilka dni.

 

Masz więcej pytań? Chętnie odpowiemy Skontaktuj się z nami!     +48 22 123 77 20
    UWAGA: ABY WYSŁAĆ, ZAZNACZ POLE PONIŻEJ