Praca spawacz Niemcy | Spawacz Niemcy | Ślusarz oferty pracy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   

OFERTY PRACY

Praca Spawacz

Szukasz zatrudnienia w kategorii praca dla spawacza? Niemcy to naprawdę świetny kierunek. Zarobki w tej branży za zachodnią granicą stale rosną, a miejsc pracy dla fachowców jest coraz więcej. Zależy Ci na najatrakcyjniejszych ofertach? Znajdziesz je właśnie u nas. Dowiedz się, jakie kompetencje powinien mieć dobry spawacz i sprawdź, czy Twoje umiejętności pozwolą Ci znaleźć zatrudnienie w tym zawodzie.

Praca spawacza w Niemczech – na czym polega?

Spawacz to fachowiec zajmujący się przede wszystkim łączeniem wszelkich konstrukcji metalowych. Jego praca polega zarówno na tworzeniu połączeń z elementów niezależnych, jak i wcześniej pociętych.

Spawacz wykonuje swe obowiązki przy użyciu specjalistycznych urządzeń elektrycznych lub gazowych. W związku z tym, że do pełnienia takich czynności niezbędna jest profesjonalna wiedza, fach ten jest bardzo ceniony na rynku pracy, zwłaszcza zagranicznym. Jeśli chodzi o zawód, jakim jest spawacz, praca w Niemczech jest szczególnie opłacalną opcją.

Jesteś fachowcem? Od lat pracujesz w branży spawalniczej? W takim razie niemal natychmiast po wyjeździe będziesz mógł rozpocząć pracę spawacza. Niemcy od zaraz zatrudniają bowiem osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Nisza na niemieckim rynku stoi dla Ciebie otworem!

Zobacz także, jakie oferty pracy w Niemczech przygotowaliśmy dla wykwalifikowanych zbrojarzy.

Spawacz w Niemczech — praca i zakres obowiązków

To, że spawacz wykonuje zadania polegające na cięciu i łączeniu metali, już doskonale wiesz. Z pewnością domyślasz się jednak, że zadania specjalisty na tym się nie kończą. Pełen zakres obowiązków spawacza zależy przede wszystkim od rodzaju zajmowanego stanowiska oraz samego miejsca zatrudnienia. Przeważnie jednak do głównych zadań takiej osoby należy:

  • obsługa magazynów,
  • wydawanie towaru,
  • sporządzanie list zamówień,
  • praca na wózku widłowym,
  • zajmowanie się dokumentacją magazynową.

Martwisz się, że nie wykonywałeś jeszcze obowiązków w praktyce i jesteś świeżo po skończonych kursach? Dla osób bez doświadczenia także znajdą się oferty pracy na stanowisku ślusarza czy spawacza w Niemczech. Zatem wiąż możesz liczyć na zatrudnienie na dobrych warunkach. Oczywiście na początku zarobki są nieco niższe, jednak pamiętaj, że masz przed sobą realną perspektywę awansu.

FAQ pracy spawacza w Niemczech

Ile zarabia spawacz w Polsce?

To, ile zarabia spawacz, zależy przede wszystkim od doświadczenia oraz miejsca zatrudnienia. Mediana zarobków spawaczy w Polsce wynosi około 3150 zł.

Ile zarabia spawacz w Niemczech?

Za zachodnią granicą spawacz może zarobić od około 1800 euro wzwyż. Jaki spawacz zarabia najwięcej? Wpływ na wysokość wynagrodzenia ma przede wszystkim doświadczenie, umiejętności i miejsce pracy.

Ile kosztuje godzina pracy spawacza w Niemczech?

To, ile kosztuje godzina pracy spawacza, zależy głównie od miejsca i rodzaju zatrudnienia. Spawacze z dużym doświadczeniem mogą liczyć na zarobek rzędu 22 euro za godzinę.

Czy spawacz ma szansę na zatrudnienie bez znajomości języka?

Nie mówisz po niemiecku, ale masz duże doświadczenie w pracy spawacza? Niemcy bez znajomości ich rodzimego języka chętnie zatrudniają osoby dysponujące solidnym fachem w rękach. Pamiętaj jednak, że na początek zawsze warto nauczyć się choć kilku zwrotów branżowych i podstawowych słówek, które ułatwią codzienną komunikację.

Jak zostać spawaczem?

Praca spawacza nie wymaga wyższego wykształcenia. Musisz jednak posiadać książeczkę spawacza uprawniającą do wykonywania zawodu. Książeczkę oraz odpowiednią wiedzę i umiejętności możesz nabyć podczas kursów lub w szkole zawodowej.

Zobacz, jakie oferty pracy jako spawacz w Niemczech przygotowaliśmy w naszej bazie. Rejestracja jest darmowa!

 

Masz więcej pytań? Chętnie odpowiemy Skontaktuj się z nami!   Kontakt telefoniczny   +48 22 123 77 20
    UWAGA: ABY WYSŁAĆ, ZAZNACZ POLE PONIŻEJ