Ślusarz – ASMO-Solutions – agencja praca Niemcy – praca kierowcy CE i fachowcy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
        |     LOGOWANIE     |     REJESTRACJA

OFERTY PRACY

Praca Ślusarz


Poszukujesz pracy jako Ślusarz?


Wypełnij formularz i zostaw swoje dane,
skontaktujemy się z Tobą!

Ślusarz – praca. Niemcy

Na rynku zachodnim stale rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Posiadasz odpowiednie wykształcenie i doświadczenie w branży metalurgicznej? Interesują Cię wysokie zarobki, stabilna praca i pakiety socjalne? Przejrzyj oferty pracy – ślusarz. Niemcy to kraj, w którym można rozwinąć swoje umiejętności – jeśli perspektywa wyjazdu jest kusząca, pomożemy Ci znaleźć najlepiej dopasowaną pracę.

Praca ślusarz (Niemcy) – bez znajomości języka?

Posługiwanie się językiem niemieckim nie jest wymagane w pracy ślusarza. Niemcy coraz częściej powierzają opiekę nad pracownikami osobom polskojęzycznym, co stwarza szerokie perspektywy dla fachowców nie znających niemieckiego.

 

Warto jednak podjąć próbę nauki przynajmniej podstaw tego języka. Nawet jeśli w danej firmie ta umiejętność nie jest wymagana, często stanowi dodatkowy atut w rekrutacji. Znajomość niemieckiego znacząco ułatwia też codzienne życie w kraju za Odrą – jeśli planujesz przebywać tam w swoim czasie wolnym, nie wahaj się rozpocząć nauki. Na to nigdy nie jest za późno!

Praca ślusarza w Niemczech – zakres obowiązków

Jeśli zainteresowała Cię praca ślusarza w Niemczech, zapoznaj się z głównymi obowiązkami, jakie będziesz wykonywał na tym stanowisku. Mogą się one różnić w zależności od wymagań pracodawcy, ale do najczęściej spotykanych należy:

  • przegląd stanu technicznego maszyn i sprzętów mechanicznych oraz ich konserwacja,
  • prace spawalnicze i konstrukcyjne,
  • obsługa i naprawa urządzeń użytku domowego i maszyn przemysłowych czy komunalnych,
  • naprawa prostych mechanizmów w samochodach i innych pojazdach.

FAQ

Czym się zajmuje ślusarz?

 

Zawodowy ślusarz zajmuje się najczęściej naprawą i konserwacją urządzeń mechanicznych, wykonuje prace konstrukcyjno-spawalnicze, przeprowadza kontrole techniczne maszyn, czy zajmuje się budową stalowych konstrukcji. Różnice wynikają ze specjalizacji w obrębie tego zawodu.

 

Czy ślusarz to praca w warunkach szkodliwych?

 

Z prawnego punktu widzenia pozostaje to kwestią sporną i nie da się jednoznacznie określić, czy praca w zawodzie ślusarza może zostać uznana za pracę w warunkach szczególnych (czyli o znacznej szkodliwości dla zdrowia). Najczęściej zależy to od konkretnego zakresu obowiązków, np. montaż konstrukcji stalowych oraz od warunków – praca taka musiałaby być wykonywana stale w godzinach pracy i na pełen etat. Coraz częściej firmy decydują się na wypłacanie świadczeń pieniężnych za pracę w warunkach szkodliwych na stanowisku ślusarza, jednak sam fakt otrzymywania takiego dodatku do pensji nie oznacza jeszcze możliwości udania się na wcześniejszą emeryturę. Oznacza jedynie, że pracownikowi były delegowane czynności pozwalające na pobieranie świadczenia.

 

Na czym polega praca ślusarza?

 

Praca ślusarza to przede wszystkim praca z metalami, urządzeniami mechanicznymi i komunalnymi oraz sprzętem domowym i pojazdami, w zależności od specjalizacji. Z tego względu wykwalifikowany ślusarz to osoba sprawna manualnie, wykształcona kierunkowo, ale i posiadająca wiedzę z pokrewnych dziedzin: elektrotechniki, metaloznawstwa czy hydrauliki. W codziennych obowiązkach ślusarz będzie miał do czynienia z okablowaniami, łączeniami rurowymi czy różnego rodzaju metalami, dlatego ta wiedza jest tak istotna.

 

Masz więcej pytań? Chętnie odpowiemy Skontaktuj się z nami!     +48 22 123 77 20
    UWAGA: ABY WYSŁAĆ, ZAZNACZ POLE PONIŻEJ