Jesteś kierowcą CE? Sprawdź te aplikacje – ASMO-Solutions – agencja praca Niemcy – praca kierowcy CE i fachowcy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
        |     LOGOWANIE     |     REJESTRACJA

TRANSPORT I LOGISTYKA

Jesteś kierowcą CE? Sprawdź te aplikacje

14.05.2018

[vc_row][vc_column][vc_column_text]


Prawdopodobnie jako kierowcy ciężarówki korzystacie już z niektórych aplikacji, które opisaliśmy w naszej liście. Dajcie znać, jeśli pominęliśmy jakąś ciekawostkę! Czekamy też na Wasze opinie odnośnie do naszych propozycji. Co warto polecić, a co od razu odinstalować?

[/vc_column_text][vc_column_text]

Aplikacje dla kierowców międzynarodowych CE (i nie tylko)

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1526296773077{background-color: #1f365c !important;}”][ultimate_heading main_heading=”Sprawdź opisy parkingów oraz planuj trasę.” main_heading_color=”#ffffff” alignment=”left”][/ultimate_heading][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]

1.TruckIn

Bezpłatna aplikacja pozwalająca na skuteczne i szybki zaplanowanie trasy a także sprawdzenie dostępności miejsc na parkingu. Kierowcy stale wprowadzają dane, dzięki temu informacje są aktualizowane w czasie rzeczywistym.

2. Truckfly

Sprawdzisz najlepsze przystanki w trasie, miejsca parkingowe oraz stacje benzynowe. Miejsca można oceniać, a także komentować.

3.Truck Parking Europe

To największa platforma parkingowa w Europie. Prezentuje parkingi LKW wraz z ich opisami.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_empty_space][vc_single_image image=”16005″ img_size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

4.TransParking -Truck Parking

Popularna wśród polskich kierowców CE. Podobnie jak powyższe aplikacji pokazuje stan zajętości parkingów, oceny kierowców oraz komentarze. Kierowcy zbierają też punkty, które później mogą być wymieniane na nagrody.

5. TDapp TRUCK

To ciekawa darmowa aplikacja skierowana do kierowców zawodowych, która ma pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcy. W razie niebezpieczeństwa (napadu, problemów zdrowotnych, czy awarii) poprzez 3 szybkie kliknięcia zapewnisz sobie pomoc innych kierowców przebywających w pobliżu, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujesz.

6. Bans For Trucks

Sprawdź okresowe ograniczenia i zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych. Tygodniowe zakazy dla obsługiwanych krajów na głównej tablicy. Szczegółowe zakazy dla danego kraju po kliknięciu na niego.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1526296773077{background-color: #1f365c !important;}”][ultimate_heading main_heading=”Bezpieczeństwo na drodze, mapy i wskazówki.” main_heading_color=”#ffffff” alignment=”left”][/ultimate_heading][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]1.Google Maps

Najbardziej znana, popularna i wgrana praktycznie w każdy smartfon. Korzystacie z niej chętnie sprawdzając czas przejazdu, czy korzystając z podglądu satelitarnego lub streetview.

2. Yanosik

To alternatywa dla CB Radia, w Polsce z aplikacji korzysta kilka milinów użytkowników. To nie tylko sprawdzanie radarów, czy kontroli, ale także informacje o korkach, utrudnieniach na trasie i wypadkach.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_empty_space][vc_single_image image=”15990″ img_size=”full”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

3. UFG

Aplikacja umożliwia bezpłatne sprawdzenie, czy pojazd sprawcy wypadku ma wykupione OC, podpowie jak zabezpieczyć miejsce wypadku, udokumentuje całe wydarzenie. Pomoże także w zarządzaniu polisami OC i AC, podpowie o terminach badań technicznych.

4. ICE 

Dzięki tej aplikacji ratownicy medyczni i lekarze otrzymają szybki kontakt z Twoimi najbliższymi. Dzięki możliwości tworzenia wielu profili, program może stać się również przydatną bazą informacji medycznych dotyczących członków rodziny, czy innych bliskich osób. Specjalny przycisk alarmu umożliwia wysłanie w sytuacji krytycznej, alarmowego sms-a do wszystkich osób na liście kontaktów, zawierającego m.in. dane pobrane z GPS telefonu komórkowego, dzięki czemu osoby bliskie zostają błyskawicznie poinformowane o groźnej dla życia sytuacji i otrzymują informację o aktualnym położeniu użytkownika.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner css=”.vc_custom_1526296773077{background-color: #1f365c !important;}”][ultimate_heading main_heading=”Komunikacja.” main_heading_color=”#ffffff” alignment=”left”][/ultimate_heading][vc_empty_space][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

1.Drivemode – steruj głosem

Na początek opisujemy bardzo przydatną aplikację, dzięki której możesz pisać i odpowiadać na wiadomości tekstowe (w tym te na messengerze i whatsappie) głosem. Co więcej, dzięki tej aplikacji głosem możesz obsłużyć także inne aplikacje np. Odtworzyć muzykę, uruchomić nawigację. Aplikacja uruchamia się automatyczne z wykorzystaniem parowania Bluetooth. Lub po podłączeniu do stacji.

2. Facebook messenger

Sprawdź co słychać u rodziny i znajomych. Twórz grupowe wątki. Chyba nie trzeba nikomu przedstawiać tej aplikacji.

3. WhatsApp

Prosty i darmowy komunikator tekstowy, a dzięki wyżej opisanej aplikacji nie tylko tekstowy, ale też głosowy 🙂

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]