Jak kierowcy ce oceniają przyszłość branży? – ASMO-Solutions – agencja praca Niemcy – praca kierowcy CE i fachowcy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
        |     LOGOWANIE     |     REJESTRACJA

Jak kierowcy ce oceniają przyszłość branży?

Jak kierowcy ce oceniają przyszłość branży?

30.04.2018

[vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]

Zachęcamy do pobrania kompletnego raportu“Polscy kierowcy samochodów ciężarowych o warunkach zatrudnienia w Polsce i w Niemczech”. Publikacja powstała w oparciu o badanie ankietowe przeprowadzone przez firmę ASMO Solutions w partnerstwie z portalem www.etransport.pl.

[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

Kierowcy ce, podobnie jak i firmy spedycyjne, transportowe i logistyczne przewidują, że głównym wyzwaniem dla branży na najbliższe lata będzie rosnący brak wykwalifikowanych kierowców oraz mniejsza liczba młodych osób chcących rozwijać swoją karierę zawodową w tym zawodzie. Na rynku niemieckim szczególnie zauważam narastający problem z pozyskiwaniem wykwalifikowanych pracowników zawodów fachowych i specjalistów. Kierowcy, którzy wypowiedzieli się w naszej ankiecie wskazali na kilka czynników, które mógłby wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności zawodu. Oprócz odpowiedniej pensji wyszczególnili znaczenie stabilności finansowej oraz perspektywę godnej emerytury. Wśród najczęściej wymienianych wad pracy, kierowcy akcentują brak poszanowania społecznego do wykonywanego zawodu. Dlatego dobrym pomysłem na przyszłość jest edukacja społeczna pomagająca zbudować odpowiedni wizerunek zawodu.

[/vc_column_text][dt_default_button link=”url:https%3A%2F%2Fasmo-solutions.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F04%2FRAPORT_ASMO_Solutions_Polscy-kierowcy-o-warunkach-zatrudnienia-w-Polsce-i-w-Niemczech.pdf||target:%20_blank|” size=”big”]Pobierz raport[/dt_default_button][vc_empty_space][vc_column_text]

Wypowiedzi kierowców, którzy wzięli udział w ankiecie: praca kierowca ce

[/vc_column_text][vc_single_image image=”15905″ img_size=”full”][vc_empty_space][vc_column_text]Rosnący niedobór kierowców, rosnące wymagania pracowników, napływ taniej siły roboczej z krajów mniej rozwiniętych.

Porozumienie z EU . Polski transport najszybciej rozwijający się w europie, inne europejskie kraje czuja zagrożenie i robią wszystko aby to ograniczyć. Brak nowych kierowców, słabe szkolenie przyszłych.

Podstawa to brak kierowców . Zmniejszyć koszty kursów zwiększyć nacisk na szkolenia praktyczne , udzielanie pierwszej pomocy , szkolenia z podstaw mechaniki itp. Więcej praktyki mniej teorii. A jeszcze nauczyć nowych kierowców jazdy bez nawigacji żeby nie dochodziło do sytuacji kryzysowych , szefie nawi mi padło nie wiem gdzie jestem ?

Ta Branża nie zniknie, tylko ewoluuje. Transportu nie da się przerzucić na tory. Wszystko zmierza ku automatyzacji, ale czynnik ludzki i tak nie zniknie, więc o pracę się nie boję.

 

Coraz większa niechęć do tego zawodu wśród młodych ludzi i jak wiadomo dość wysoka średnia wieku wśród kierowców spowoduje dość znaczy problem w niedługim czasie, co możemy już zaobserwować u Niemców, niestety baz odpowiednich norm prawnych ochraniających ten zawód i szybkiej reakcji firm transportowych może dojść do dość dużej stagnacji w transporcie.

Jedynym z większych wyzwań to budowa dróg, parkingów. Niby wszystko się powoli zmienia, buduje. Ale z każdym rokiem branża też coraz bardziej rośnie, więc ciężko będzie dojść do poziomy gdzie będzie luźno i swobodnie czy to na drodze, czy parkingu.

Uważam ze jest problem z kierowcami innych narodowości..np. Kierowca ukraiński będzie pracował za 1500 euro, polski 2000 a w rzeczywistości psuje to rynek i możliwość zarobków kierowców niemieckich, uważam ze powinno być równouprawnienie w tej kwestii bo niczym innym się nie różni kierowca ukraiński od niemieckiego polskiego bądź francuskiego.[/vc_column_text][vc_column_text]

Jesteś kierowcą c+e? Sprawdź te aplikacje!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]