Praca w Niemczech częste pytania - ASMO Solutions
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   

Praca w Niemczech częste pytania

Strona główna » Praca w Niemczech częste pytania

Praca w Niemczech

Nie. Rejestracja kandydatów poszukujących pracy jest bezpłatna. CV kandydata jest przechowywane w naszej bazie i nie jest wykorzystywane w innym celu niż na potrzeby rekrutacji.

Zatrudniając się w dobrej agencji pracy, zyskujesz pewność, że otrzymasz wszystko to, co Ci się należy. Dobra agencja musi dbać o pracownika, bo zależy jej, aby pracownik pracował u niej długo i był zadowolony. Dlatego otacza pracownika opieką. Dodatkowo ASMO Solutions oferuje program Parasola Ochronnego, tym samym gwarantujemy naszym pracownikom pełną opiekę i porządek w dokumentach. Znalezienie i pośrednictwo pracy nic Cię nie kosztuje, nie ponosisz żadnych kosztów.

Tak. Jeśli kandydat nie chce, aby jego CV nadal pozostawało w bazie ASMO Solutions wystarczy nas o tym fakcie poinformować. W każdym momencie można też wycofać zgodę na kontakt.

Nie, nie pobieramy żadnych opłat za znalezienie i zatrudnienie kandydata do pracy. Jakiekolwiek pobieranie opłat jest niezgodne z prawem.

Do zawarcia umowy z naszą agencją, potrzebne są: dowód osobisty (PESEL, nr dowodu), zdjęcie prawa jazdy oraz numer konta bankowego, na który będzie przelewane wynagrodzenie.

Czas oczekiwania zależy między innymi od posiadanych przez nas aktualnie ofert pracy, kwalifikacji kandydatów oraz ich dyspozycyjności do podjęcia zatrudnienia.

Nie, pracownik nie ma obowiązku akceptowania każdej oferty pracy. Przedstawione oferty pracy są propozycjami zatrudnienia, decyzja zawsze należy do pracownika.

Praca w transporcie

Tak, zarówno pracownik, jak i pracodawca użytkownik, mają prawo rozwiązać umowę o pracę zawartą na czas określony. Okres takiego wypowiedzenia wynosi:

  • 3 dni, gdy umowa została zawarta na okres nieprzekraczający 2 tygodni,
  • 2 tygodnie, gdy umowa została zawarta na okres dłuższy niż 2 tygodnie.

Tak, cały okres zatrudnienia w charakterze pracownika ASMO Solutions jest uwzględniany przy ustalaniu wysokości emerytury i liczy się do stażu pracy.

Tak, ponieważ ASMO Solutions jako pracodawca użytkownik ma obowiązek odprowadzać składki na ubezpieczenia społeczne i dopełnić wszelkich wymaganych formalności w tym zakresie.

Tak, w momencie podpisania umowy z Agencją Pracy każda osoba powinna w terminie do 7 dni kalendarzowych poinformować o zatrudnieniu właściwy dla siebie Urząd Pracy. Osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę tymczasową lub umowy cywilnoprawnej traci status bezrobotnego.

Zarobki kierowców CE należą do wysokich i od lat utrzymują się na tym pułapie. Nic w tym dziwnego ponieważ praca kierowcy do łatwych nie należy. Jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków pracy dla kierowców pojazdów ciężarowych od wielu już lat są Niemcy. To tutaj najchętniej pracę podejmują kierowcy z Polski. Zatem na jakie zarobki możesz liczyć podejmując pracę w Niemczech?

Jak to bywa w każdym zawodzie i w przypadku kierowców pojazdów ciężarowych zarobki zależeć będą od kilku czynników, np.: od doświadczenia, posiadanych uprawnień, znajomości języka, od pracodawcy, obecnej sytuacji rynkowej i systemu pracy.

Zarobki kierowcy CE w Niemczech przeważnie wahają się w przedziale od 1900 euro do 3000 euro na rękę. Oczywiście są przypadki, w których kierowca będzie zarabiał więcej.

Skąd te różnice? Tak jak napisaliśmy wyżej kierowca CE to zawód, w którym dużą rolę odgrywa doświadczenie i posiadane kwalifikacje, ale nie tylko. Należy dobrze przyjrzeć się ofertom, ponieważ często oferty z niższą pensją zawierają w zamian bezpłatne zakwaterowanie. Pensja zależy też od czasu i systemu pracy (wolne weekendy, system 2/1, 3/1).

Pamiętaj oprócz pensji zwróć uwagę na warunki, bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia, a także odprowadzane składki emerytalne.

Kierowca CE Niemcy – Sprawdź aktualne oferty pracy tutaj

Niemieckie firmy już od wielu lat preferują współprace z agencją pracy. Poszukiwanie pracowników na własną rękę to proces czasochłonny i trudny w przypadku pracowników spoza Niemiec, nie posługujących się językiem niemieckim. Oprócz tego formalności związane z procesem zatrudnienia, ubezpieczeniem, składkami emerytalnymi leżą po stronie agencji. Dla niemieckich pracodawców współpraca z agencją pracy to często najlepszy wybór. Właśnie dlatego to agencje publikują najwięcej ofert pracy dla kierowców w Niemczech.

Pomijając sytuację rynkową warto wiedzieć, że praca w agencji, to także korzyści dla pracownika.

Kierowca CE Niemcy – Sprawdź aktualne oferty pracy tutaj

Praca na magazynie

Praca na budowie i produkcji

Praca w przemyśle spożywczym