Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy pojazdu ciężarowego – ASMO-Solutions – agencja praca Niemcy – praca kierowcy CE i fachowcy
Praca w Niemczech dla Fachowców!
     

Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy pojazdu ciężarowego

Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy pojazdu ciężarowego

29.07.2019

Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy pojazdu ciężarowego?

Często zadajecie pytania dotyczące gadżetów i wyposażenia, które warto zabrać ze sobą w trasę. Dlatego zebraliśmy listę przydatnego wyposażenia. Zachęcamy do dyskusji i przesyłania swoich pomysłów na wyposażenie kabiny w trasie

Zadbaj o to, aby mieć przy sobie gotówkę kraju, w którym realizujesz przewozy. Jeżeli jeździsz w różne kraje Europy i świata, warto zaopatrzyć się w wielowalutową kartę płatniczą. Zapytaj w swoim banku o taką kartę, na pewno mają takie rozwiązanie.

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie pojazdu: skrobaczka do szyb, apteczka, kamizelka odblaskowa, rękawice ochronne oraz płaszcz przeciwdeszczowy. To koniecznie musisz posiadać w kabinie. Sprawdź jakie wymagania co do wyposażenia obowiązkowego stawia każdy kraj przez który przejedziesz. Kontrole mogą być szczegółowe.

Wspominając o apteczce mamy na myśli taką porządną, przemyślaną, a nie tylko na wypadek kontroli. Zadbaj o zapas podstawowych leków np.: przeciwbólowych, przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych oraz tych, które pomagają w przypadku “rewolucji” żołądkowych – jelitowych. W przypadku dłuższych tras warto zawczasu pomyśleć o skutecznym antybiotyku ogólnego zastosowania w razie poważniejszej infekcji bakteryjnej (ale najpierw do lekarza rodzinnego). Bandaż, jałowa gaza, plastry, nożyczki, woda utleniona i jodyna to także asortyment, który powinien być w każdej dobrej apteczce.

Pamiętaj o odpowiednim obuwiu, nigdy nie prowadź np. w sandałach czy klapkach! Pamiętaj także o obuwiu ochronnym tzw. “safety shoes”, kasku i kamizelce odblaskowej na czas rozładunku i załadunku. Pamiętaj, Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Być może niektórych z Was to zdziwi, ale w trasie warto mieć ze sobą solniczkę, pieprzniczkę i jakiś ostry sos, niedoprawione potrawy to najgorsze co może spotkać głodnego człowieka 🙂 Miej podstawowe wyposażenie kuchenne, ostry nóż, sztućce, talerze i kubki. Warto zaopatrzyć się w naczynia z tworzywa sztucznego lub inne nietłukące się.

Skoro jesteśmy już przy temacie jedzenia, polecamy posiadanie mini lodówki samochodowej. Kanapka, czy własny lunch pomogą Ci uniknąć jedzenia niezdrowych fastfoodów, a dobrze schłodzony napój orzeźwi Cię podczas przerwy w trasie.

Możesz zaopatrzyć się w mały przenośny palnik gazowy. Obecnie można znaleźć świetne rozwiązania i campingowe gadżety kuchenne. Ciepła kawa, a jeśli lubisz gotować, świeży posiłek na pewno sprawią, że poczujesz się bardziej jak w domu.

Słowniki, rozmówki, kursy językowe. W wolnym czasie warto złapać trochę języka. Oprócz standardowych ”książeczek” wśród kierowców coraz popularniejsze stają się ebooki, e-kursy, a także nauka przez aplikacje. Zdobywaj wiedzę w każdym miejscu i momencie.

W trasie niezwykle ważna jest elektronika. Dobry laptop, czy tablet oraz smartfon z pewnością umilą postoje i pomogą w komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Trzeba pamiętać o ładowarce samochodowej do wszystkich przedmiotów. Warto też zabrać w podróż powerbank, jako ratunkowe źródło ładowania telefonu.

Warto zainwestować w proste gadżety pomagające w utrzymaniu porządku w kabinie. Zestaw do ścierania kurzu, worki na śmieci, mini odkurzacz, czy miotełka. Brzmi banalnie? Być może, ale w świeżej i czystej kabinie będzie Ci po prostu przyjemniej.

Zainwestuj także w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, szkła z filtrami ułatwią Ci prowadzenie pojazdu i wpłyną na bezpieczeństwo na drodze.

Przygotuj sobie małą kosmetyczkę z najbardziej potrzebnymi kosmetykami. W trasie fajnie jest się odświeżyć.  Poczujesz się lepiej, twój komfort wzrośnie, a praca będzie mniej uciążliwa.

Czy to wszystko co musisz zabrać w trasę? Pewnie nie, ale ta lista sprawi, że Twoja praca będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Pamiętaj, że Twój komfort i bezpieczeństwo wpływa na Ciebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Szerokiej i bezpiecznej drogi!