Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy zawodowego
Praca w Niemczech dla Fachowców!
   
Strona główna » Praca Niemcy - warto wiedzieć » Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy zawodowego

Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy zawodowego

Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy zawodowego

19.04.2023

Co zabrać ze sobą w trasę – czyli niezbędnik kierowcy zawodowego

Samochód dla kierowcy zawodowego często staje się drugim domem. Jest to niewielka przestrzeń dlatego jej zagospodarowanie należy odpowiednio przemyśleć. Często zadajecie pytania dotyczące gadżetów i wyposażenia, które warto zabrać ze sobą w trasę. Zebraliśmy listę przydatnego wyposażenia. Zachęcamy do dyskusji i przesyłania swoich pomysłów na wyposażenie kabiny w trasie.

Praca kierowcy za granicą

Zadbaj o to, aby mieć przy sobie gotówkę kraju, w którym realizujesz przewozy. Jeżeli jeździsz w różnych kraj Europy, warto zaopatrzyć się w wielowalutową kartę płatniczą. Informacje dotyczące takiego rozwiązania uzyskasz w banku, w którym posiadasz konto.

W trasie niezwykle ważna jest elektronika. Dobry laptop, czy tablet oraz smartfon z pewnością umilą postoje i pomogą w komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Trzeba pamiętać o ładowarce samochodowej do wszystkich przedmiotów. Warto też zabrać w podróż powerbank, jako ratunkowe źródło ładowania telefonu.

Słowniki, rozmówki, kursy językowe. W wolnym czasie warto podszkolić trochę język obcy. Oprócz standardowych ”książeczek” wśród kierowców coraz popularniejsze stają się ebooki, e-kursy, a także nauka przez aplikacje. Zdobywaj wiedzę w każdym miejscu i momencie.

Praca kierowcy-bezpieczeństwo

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie pojazdu: skrobaczka do szyb, apteczka, kamizelka odblaskowa, rękawice ochronne oraz płaszcz przeciwdeszczowy. To koniecznie musisz posiadać w kabinie. Sprawdź jakie wymagania, co do wyposażenia obowiązkowego stawia każdy kraj przez który przejedziesz. Kontrole mogą być szczegółowe.

Wspominając o apteczce mamy na myśli taką porządną, przemyślaną, a nie tylko na wypadek kontroli. Zadbaj o zapas podstawowych leków np.: przeciwbólowych, przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych oraz tych, które pomagają w przypadku “rewolucji” żołądkowych – jelitowych. W przypadku dłuższych tras warto zawczasu pomyśleć o skutecznym antybiotyku ogólnego zastosowania w razie poważniejszej infekcji bakteryjnej (po konsultacji z lekarzem). Bandaż, jałowa gaza, plastry, nożyczki, woda utleniona i jodyna to także asortyment, który powinien być w każdej dobrej apteczce. Mogą też się przydać leki zmniejszające szybko skutki przeziębienia (saszetki z proszkiem do rozpuszczenia w gorącej wodzie, spray do nosa)

Pamiętaj o odpowiednim obuwiu, nigdy nie prowadź np. w sandałach czy klapkach! Pamiętaj także o obuwiu ochronnym tzw. “safety shoes”, kasku i kamizelce odblaskowej na czas rozładunku i załadunku. Nie warto ryzykować utratą zdrowia.

Praca kierowcy-przygotowanie posiłków

Być może niektórych z Was to zdziwi, ale w trasie warto mieć ze sobą solniczkę, pieprzniczkę i jakiś ostry sos, niedoprawione potrawy to najgorsze co może spotkać głodnego człowieka. Miej podstawowe wyposażenie kuchenne, ostry nóż, sztućce, talerze i kubki. Warto zaopatrzyć się w naczynia z tworzywa sztucznego lub inne nietłukące się.

Skoro jesteśmy już przy temacie jedzenia, polecamy posiadanie mini lodówki samochodowej. Kanapka, czy własny lunch pomogą Ci uniknąć jedzenia niezdrowych fastfoodów, a dobrze schłodzony napój orzeźwi Cię podczas przerwy w trasie.

Możesz zaopatrzyć się w mały przenośny palnik gazowy. Obecnie można znaleźć świetne rozwiązania i campingowe gadżety kuchenne. Ciepła kawa, a jeśli lubisz gotować, świeży posiłek na pewno sprawią, że poczujesz się bardziej jak w domu.

Praca kierowcy-komfort

Warto zainwestować w proste gadżety pomagające w utrzymaniu porządku w kabinie. Zestaw do ścierania kurzu, worki na śmieci, mini odkurzacz, czy miotełka. Brzmi banalnie? Być może, ale w świeżej i czystej kabinie będzie Ci po prostu przyjemniej.

Zainwestuj także w dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, szkła z filtrami ułatwią Ci prowadzenie pojazdu i wpłyną na bezpieczeństwo na drodze.

Przygotuj sobie małą kosmetyczkę z najbardziej potrzebnymi kosmetykami. W trasie fajnie jest się odświeżyć.  Poczujesz się lepiej, twój komfort wzrośnie, a praca będzie mniej uciążliwa.
Czy to wszystko co musisz zabrać w trasę? Pewnie nie, ale ta lista sprawi, że Twoja praca będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Pamiętaj, że Twój komfort i bezpieczeństwo wpływa na Ciebie i innych użytkowników ruchu drogowego. Szerokiej i bezpiecznej drogi życzy Asmo Solutions. Nasze ofert pracy  dla kierowców C+E znajdziesz TU.

Operator maszyn CNC

Operator maszyn CNC Niemcy

Maszyny sterowane numerycznie to dziś podstawa przemysłu. Dlatego też osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do ich obsługi, mogą dosłownie przebierać w ofertach. Chcesz pracować jako operator CNC? Niemcy to idealny kierunek, Czytaj więcej…

Jak zostać kierowcą zawodowym?

Jak zostać kierowcą zawodowym? Jak zdobyć prawo jazdy na tira?

Jak zostać kierowcą zawodowym? Jak zdobyć prawo jazdy na tira? Przewóz towarów należy do jednego z najważniejszych elementów gospodarki, tak więc praca w tym sektorze należy do wyjątkowych doświadczeń. Jest Czytaj więcej…

Praca dla par - Niemcy

Jak znaleźć pracę za granicą dla par bez języka – gdzie szukać?

Praca za granicą = rozłąka z najbliższą nam osobą Rozstanie z najbliższą osobą to jedna z głównych wad w pracy za granicą na które skarżą się osoby decydujące się na Czytaj więcej…

Jak zostać zawodowym kierowcą kat CE?

Jak zostać zawodowym kierowcą?

Jak zostać kierowcą zawodowym? Jak zdobyć prawo jazdy na tira? Przewóz towarów należy do jednego z najważniejszych elementów gospodarki, tak więc praca w tym sektorze należy do wyjątkowych doświadczeń. Jest Czytaj więcej…

Kierowca praca w systemie 3/1

Systemy pracy kierowcy zawodowego

Praca kierowcy zawodowego w systemach jest bardzo wymagająca Praca w systemach wymaga od kierowców elastyczności i przygotowania do długiej pracy. Kierowcy muszą być gotowi na długie godziny pracy i regularne Czytaj więcej…

Niemcy, Polska - w którym kraju opłaca się meldunek

Pracujesz w Niemczech, mieszkasz w Polsce – sprawdź w którym kraju meldunek Ci się opłaca

Praca Niemcy — Grenzpendler. Pracowników, którzy większą część swoich dochodów osiągają w Niemczech, ale dom rodzinny posiadają w Polsce określa się mianem pracowników transgranicznych — Grenzpendler. Pracowników takich nie obowiązuje nakaz meldunkowy Czytaj więcej…