MOCOWANIE ŁADUNKÓW – CO MUSI WIEDZIEĆ KAŻDY KIEROWCA?
To kierowca odpowiada za stan przewożonego towaru. Dlatego warto dobrze zapoznać się z zasadami bezpiecznego mocowania ładunku
Praca w Niemczech dla kierowców pojazdów ciężarowych!
To kierowca odpowiada za stan przewożonego towaru. Dlatego warto dobrze zapoznać się z zasadami bezpiecznego mocowania ładunku
HDS Wiele prac dla kierowców w transporcie drogowym wymaga zastosowania hydraulicznego dźwigu samochodowego (w skr. HDS). Obsługa samochodu z wbudowanym żurawiem wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji – można je zdobyć kończąc kurs HDS. Podczas kursu nauczysz się jak bezpiecznie obsługiwać żuraw hydrauliczny w trakcie pracy. Szkolenie przygotowuje Cię do egzaminu, po zdaniu którego, otrzymasz bezterminowe zaświadczenie…
Kurs ADR uprawniania kierowcę do przewozu niebezpiecznych materiałów. Okres ważności szkolenia to 5 lat. Kurs składa się z dwóch części: podstawowej oraz specjalistycznej.
Kierowcy kat. C i CE wykonujący przewozy rzeczy oraz osób muszą odbyć badania lekarskie przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy danej kategorii, a także przed podjęciem pracy zawodowej. Badania te zawierają: badanie ogólnolekarskie – sprawdza ogólny stan kierowcy, badanie okulistyczne – ocenia sprawność wzroku, badanie neurologiczne – sprawdzane są zdolności koordynacyjne kierowcy, badanie słuchu,…
Czasem pracy kierowcy jest czas od rozpoczęcia do zakończenia pracy, która obejmuje wszystkie czynności związane z wykonywaniem przewozu drogowego, w szczególności: 1) prowadzenie pojazdu; 2) załadowywanie i rozładowywanie pojazdu; 3) czynności spedycyjne; 4) obsługę codzienną pojazdów i przyczep; 5) inne prace podejmowane w celu wykonania zadania służbowego lub zapewnienia bezpieczeństwa osób, pojazdu i rzeczy;…
Przyszły Kierowco kategorii CE uzyskanie tego dokumentu jest możliwe, dzięki ukończeniu kursu kwalifikacyjnego. Zanim się na niego wybierzesz, sprawdź, jaki kurs musisz rozpocząć. KURS KWALIFIKACJI WSTĘPNEJ DLA PRZYSZŁYCH KIEROWCÓW KAT. C LUB CE Kurs kwalifikacji wstępnej przeznaczony jest dla osób, które planują w najbliższym czasie rozpocząć pracę w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego lub autobusu.…
Szanowni Kierowcy Pragniemy Was uspokoić i poinformować, że jesteśmy cały czas na bieżąco ze zmianami dotyczącymi COVID 19. Kwarantanna oraz obostrzenia związane z przekraczaniem granicy polsko- niemieckiej nie dotyczą kierowców ciężarówek. Pracownikom rozpoczynającym pracę w ASMO oraz wracającym na systemowe wolne wystawiamy zaświadczenia potwierdzające zatrudnienie jako kierowca w niemieckiej firmie. Poniżej załączamy…
Zawód kierowcy to niezwykle odpowiedzialna rola. W czasie jazdy, pracownik firmy transportowej odpowiedzialny jest nie tylko za przewożony towar, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo własne, jak i innych uczestników ruchu. Żeby wypełniał to zadanie skutecznie musi być on w dobrej formie, co potwierdzają badania lekarskie. Obowiązek ich przeprowadzenia mają zarówno kandydaci, jak i kierowcy już…
Rozpoczęcie i zakończenie miejsca pracy. Przepisy prawne dotyczące regulacji pracy kierowcy są zawiłe i bardzo skomplikowane. Nie może więc dziwić fakt, że wiele firm transportowych ma problem z przekazaniem odpowiednich wytycznych swoim pracownikom. Problemy te dotyczą przede wszystkim czasu pracy kierowcy – w tym również miejsc jej rozpoczęcia i zakończenia. Brak zapisów lub ich błędna…
Coraz więcej młodych osób myśli o rozpoczęciu pracy, jako zawodowy kierowca. Przyciągają ich przede wszystkim atrakcyjne wynagrodzenia, które proponują swoim pracownikom firmy transportowe – są one nawet kilkukrotnie wyższe niż w innych branżach. Podjęcie takiej pracy jest możliwe dopiero po ukończeniu odpowiednich kursów, które uprawniają do przewozu osób i rzeczy. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze…
Rozpoczęcie kariery zawodowego kierowcy wiąże się z koniecznością uzyskania licznych pozwoleń i uprawnień – podstawowym warunkiem jest oczywiście posiadanie prawa jazda odpowiedniej kategorii. To jednak nie wszystko, co musi posiadać przyszły kierowca. Zobowiązany jest on do ukończenia odpowiednich kursów, po których ukończeniu otrzyma właściwy wpis w dokumentach. Taki wpis nazywany jest Kodem 95. Czym on…
Wiele firm transportowych działających na rynku, mimo sporego doświadczenia, dalej ma sporo problemów z rozliczaniem czasu pracy kierowców. Przepisy w tej kwestii wyznaczają unijne dyrektywy, które jasno precyzują, ile kierowca może spędzić godzin ‘za kółkiem’, a ile powinien odpoczywać. Przekraczanie tych przedziałów to, nie tylko zagrożenie otrzymania ogromnej kary finansowej, ale również realne zagrożenie dla…
Często zadajecie pytania dotyczące gadżetów i wyposażenia, które warto zabrać ze sobą w trasę. Dlatego zebraliśmy listę przydatnego wyposażenia. Zachęcamy do dyskusji i przesyłania swoich pomysłów na wyposażenie kabiny w trasie.
Stan zdrowia kierowców zawodowych to często poruszany temat. Nie jest odkryciem stwierdzenie, że dbanie o zdrowie w tym zawodzie jest trudne i wymaga nie lada determinacji. Mimo wszystko warto się przełamać, czasami nawet trzeba się zmusić i zmienić nawyki żywieniowe, zadbać o odrobinę ruchu na świeżym powietrzu. To ważne, bo kierowcy są grupą narażoną na…
Opis kategorii prawa jazdy dla pojazdów ciężarowych wraz z kosztami związanymi z ich otrzymaniem Praca w charakterze zawodowego kierowcy samochodu ciężarowego na pewno nie jest łatwa, i jest obarczona dużą odpowiedzialnością, a ścieżka prowadząca do wykonywania tego zawodu wymaga uzyskania stosownych uprawnień. Kierowca pojazdu ciężarowego jak wiadomo zajmuje się transportem różnych towarów, zarówno na trasach…
Jak zostać kierowcą zawodowym? Jak zdobyć prawo jazdy na tira? Przewóz towarów należy do jednego z najważniejszych elementów gospodarki, tak więc praca w tym sektorze należy do wyjątkowych doświadczeń. Jest to praca pełna poświęceń, w codziennym dniu kierowcy nie brakuje wyzwań. Warto pamiętać o realiach, czyli o stresie i walce z czasem, które stanowią stały…
Obowiązek względem posiadania ważnej Karty kierowcy wypływa z przepisów Rozporządzenia Parlamentu I Rady (UE) NR 165/2014 o stosowaniu urządzeń rejestrujących w transporcie drogowym. Zgodnie z wytycznymi, Kartę kierowcy wydaje się dla każdego kierowcy wykonującego przejazdy samochodem z tachografem cyfrowym (gdy dopuszczalna masa pojazdu przewyższa 3,5 tony dla przewozu towarów lub gdy samochód jest zarejestrowany do transportu…
Praca kierowcy polega zasadniczo na bezpiecznym transporcie ludzi lub bezpiecznym transporcie towarów. Typ pojazdu wpływa jednocześnie na charakter pracy kierowcy. Odmiennie zatem wygląda aktywność zawodowa kierowcy ciężarówki, inaczej kierowcy autobusu, a jeszcze inaczej praca w charakterze taksówkarza. Presja czasu i duże zmęczenie są wpisane w specyfikę tego zawodu. Osoba pracująca na stanowisku…
Agencje pracy zajmują się odpłatnymi usługami doradczymi na rzecz pracodawców. Prowadzą analizy stanu zatrudnienia u pracodawców, pomagają w określaniu umiejętności zawodowych u pracowników, a także ich predyspozycji do wykonywania konkretnej pracy. Do ich zadań należy także wsparcie w wyborze odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia, jak również udzielanie porad przy zatrudnianiu kandydatów na stanowiska, które wymagają…
Doświadczenie kierowcy prawdopodobnie przejdą obok tego wpisu objętnie, co innego początkujący kierowca bądź osoba przymierzająca się do zawodu. We wpisie zebraliśmy kilka ważnych informacji, które na pewno warto wiedzieć podejmując się pracy jako kierowca. Na czym polega jazda w podwójnej obsadzie? Jakie reguły obowiązują kierowców?
Nawet jeżeli nie rozliczasz się samodzielnie, a wykonuje to za Ciebie firma, bądź prywatna księgowość warto wiedzieć ile i za co płacisz. W 10 krótkich punktach zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczące podatków w Niemczech. Przeczytaj je wszystkie!
Niemiecka emerytura – czy trudno się o nią starać? Jakie są wymagania i co trzeba zrobić aby starać się o niemiecką emeryturę? Wszystko co powinieneś wiedzieć o systemie emerytalnym w Niemczech znajdziesz w tym wpisie.
Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszymy o niedoborze kierowców pojazdów ciężarowych. Zapotrzebowanie rośnie, stawki rosną, a jednak problem się powiększa. Co można zrobić, aby odwrócić ten trend? Przeanalizujmy odpowiedzi i sugestie ankietowanych kierowców.
PRACA KIEROWCA. Niesłyszący kierowca zawodowy? Od października 2018 to już możliwe! Sejm przyjął przepisy, na mocy których osoby niesłyszące lub mające problemy ze słuchem, będą mogły ubiegać się o prawo jazdy kategorii C1 oraz C. Do tej pory osoby z ubytkiem słuchu mogły zdobyć prawo jazdy w kategoriach: A, A1, B, B1, B+E i T. Ustawa wchodzi…
Prawdopodobnie jako kierowcy ciężarówki korzystacie już z niektórych aplikacji, które opisaliśmy w naszej liście. Dajcie znać, jeśli pominęliśmy jakąś ciekawostkę! Czekamy też na Wasze opinie odnośnie do naszych propozycji. Co warto polecić, a co od razu odinstalować?
Zachęcamy do pobrania kompletnego raportu„Polscy kierowcy samochodów ciężarowych o warunkach zatrudnienia w Polsce i w Niemczech”. Publikacja powstała w oparciu o badanie ankietowe przeprowadzone przez firmę ASMO Solutions w partnerstwie z portalem www.etransport.pl.
Praca kierowca CE – czy praca przez agencję się opłaca? Niemiecki rynek kusi ofertami pracy dla kierowców samochodów ciężarowych. Jak jednak wybrać tą najlepszą ofertę? Oczywiście pierwszym kryterium oceny oferty pracy najczęściej jest satysfakcjonująca pensja. Jednak nie należy zapominać o innych, równie istotnych czynnikach składających się na dobrą i bezpieczną ofertę pracy. Jakie czynniki musisz…
W jaki sposób inteligentny tachograf oraz nowe technologie mogą wpłynąć na branżę oraz jak rozwiązać problem parkingowy w Niemczech? Poznaj pomysły kierowców zebrane w naszym raporcie!
Z przeprowadzonego badania ankietowego wśród 178 kierowców samochodu ciężarowego aż 91 zadeklarowało, że było lub jest zatrudnionym przez niemieckiego pracodawcę. Stanowi to aż 51,1 procent badanych kierowców.
Raport. Część II Polscy kierowcy o warunkach zatrudnienia w Polsce i w Niemczech. Rozdział 2: Satysfakcja zawodowa kierowców.
Raport. Część I Gdzie wolą pracować kierowcy? W polskiej czy w niemieckiej firmie? Polscy kierowcy o warunkach zatrudnienia w Polsce i w Niemczech.
Zainteresowanie pracą w Niemczech wśród polskich fachowców rośnie. Stopniowe zamykanie się rynku brytyjskiego wpłynęło na znaczny wzrost osób zainteresowanych pracą i życiem właśnie w Niemczech. Według Bundesagentur für Arbeit w Niemczech pracuje dziś blisko 350 tys. Polaków. To drugi (po Wielkiej Brytanii) najchętniej wybierany kierunek wyjazdów zarobkowych. Duża grupa emigrantów z polski znajduje pracę za pośrednictwem agencji, zatem na co zwrócić uwagę wybierają pośrednika i podpisując z nim umowę?
Niemiecki rynek pracy zwiększa zapotrzebowanie na fachowców. W górę idą także zarobki — tylko w ciągu roku płace nominalne wzrosły w Niemczech o +2,9%, w stosunku do drugiego kwartału 2016 roku. Praca w Niemczech to szansa dla Polaków, którzy szukają zatrudnienia za naszą granicą.
Praca Niemcy — Grenzpendler. Pracowników, którzy większą część swoich dochodów osiągają w Niemczech, ale dom rodzinny posiadają w Polsce określa się mianem pracowników transgranicznych — Grenzpendler. Pracowników takich nie obowiązuje nakaz meldunkowy w Niemczech. Mogą oni pozostać przy stałym meldunku w Polsce. Wbrew pierwszemu wrażeniu właśnie to rozwiązanie często okazuje się najbardziej korzystne ekonomicznie.
Zainteresowanie pracą w Niemczech wśród polskich fachowców rośnie. Stopniowe zamykanie się rynku brytyjskiego wpłynęło na znaczny wzrost osób zainteresowanych pracą i życiem właśnie w Niemczech. Według Bundesagentur für Arbeit w Niemczech pracuje dziś blisko 350 tys. Polaków. To drugi (po Wielkiej Brytanii) najchętniej wybierany kierunek wyjazdów zarobkowych. Duża grupa emigrantów z polski znajduje pracę za pośrednictwem agencji, zatem na co zwrócić uwagę wybierają pośrednika i podpisując z nim umowę?